Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Bayram Tatilinde Kaç Kişi Öldü, Trafik Kazaları Ölü Sayısı

Bayram Tatilinde Kaç Kişi Öldü, Trafik Kazaları Ölü Sayısı,

Bayram bilançosu: 61 ölü, 281 yaralı

Bayram nedeniyle 4 günlük tatili fırsat bilerek yakınlarının yanına, sahil beldelerine giden binlerce kişi dönüş hazırlıklarına başlarken, trafikteki acı bilanço giderek artmaya başladı. DHA muhabirlerinin tespitlerine göre, bayram arifesi olan 5 Kasım Cumartesi günü meydana gelen kazalarda 14 kişi yaşamını yitirirken, 77 kişi yaralandı. Bayramın birinci gününde yurdun çeşitli yerlerindeki kazalarda ise 8 kişi öldü, 39 kişi yaralandı. Kurban bayramının ikinci günü olan 7 Kasım Pazartesi günündeki kazalarda toplam 15 kişi öldü, 65 kişi yaralandı. Bayramın 3’üncü gününde ise Kahramanmaraş, Kocaeli, Eskişehir, Karaman, Manisa, Kırıkkale, Sivas, Konya, Edirne ve Gaziantep’te meydana gelen kazalarda ise 16 kişi öldü, 68 kişi yaralandı.

Bayramın son günü olan bbugün ise saat 13.00’e kadar ajanslardan geçen haberlere göre, Samsun, İzmir, Manisa, Amasya Gaziantep, Ağrı’da meydana gelen kazalarda 8 kişi hayatını kaybederken 32 kişi de yaralandı.

Böylece arife ve bayramın ilk 4 gününde meydana gelen kazalarda yaşamlarını yitirenlerin sayısı 61’e yaralananların sayısı ise, 281’e çıktı.

Trafik yetkilileri, karayollarında yarın büyük yoğunluk beklendiğini belirtirken, sürücülerin uykusuz, yorgun araç kullanmamasını, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları çağrısında bulundu. (hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.