Balkan Oyunları Nelerdir? Çeşitleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Balkan Oyunları Nedir, Balkan Oyunları Ne Anlama Gelir, Balkan Oyunları Ne Demektir, Balkan Oyunları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Balkan Oyunları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Balkan Oyunları Anlamı

Arnavutluk, Bulgaristan, Romanya, Türkiye ve Yunanistan arasında çeşitli spor dallarında yapılan yarışmalar. Balkan Oyunları’nın temeli 1928 Amsterdam Olimpiyat Oyunları sırasında atıldı. 1930 yılında resmen başlatıldı. II. Dünya Savaşı ve sonrasında (1941-1953) 12 yıl yapılamadı. Önce atletizme dayanan bu oyunlara daha sonra güreş, futbol, yüzme, eskrim, tenis, basketbol, boks, yelken, motosiklet ve binicilik dalları da eklendi. Oyunlar, Balkan ülkelerinden birinde düzenlenir.

Konu ile ilgili aramalar: Balkan Oyunları Nedir Balkan Oyunları ödev ara Balkan Oyunları kelime anlamı Balkan Oyunları sözlükte ara Balkan Oyunları ansiklopedi bilgi bankası ara Balkan Oyunları ne demek Balkan Oyunları neye denir

Balkan Oyunları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.