Atatürk’ün savaşa giderken Okuduğu Dua, Atatürk Dua Ederdi

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Atatürk’ün savaşa giderken Okuduğu Dua, Atatürk Dua Ederdi,

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk’ün harbe giderken daima iki elini açıp ‘Allah’ım sen Türk milletini hiçbir zaman esir etme’ diye dua ettiğini söylediğini bildirdi.

Atatürk’ün ölümünün 73. yıl dönümünde, Şanlıurfa’daki ilk tören eski vilayet önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlendi. Vali Celalettin Güvenç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakcı, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve diğer protokol üyelerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Atatürk’ün sesinden 10. Yıl Nutku dinlendi.

‘HARBE GİDERKEN DAİMA DUA EDERDİ’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arandan DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Salonunda devam eden törende ”Atatürk Konulu Pul Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesince düzenlenen ”Atatürk’ü Anma Programı”nda ise ”sürpriz konuk” olarak anons edilen Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe sahneye çıkarak, Ulu Önder’le ilgili anılarını anlattı.

Atatürk’ün hayatında büyük bir önem taşıdığını ifade eden Adatepe, Büyük Önder’in yaşamına dair bir çok anıyı salondakilerle paylaştı. Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’nda zaman zaman yakın dostlarıyla bir araya geldiğini ve kendisinin de bu ziyaretlere katıldığını anlatan Adatepe, ”Atatürk bazen efkarlanır, eski hikayelerini anlatırdı. Mesela harbe giderken daima dua ettiğini, iki elini açıp ‘Allah’ım sen Türk milletini hiçbir zaman esir etme’ diye dua ettiğini söylerdi” dedi.

Şanlıurfa Valisi Celaletin Güvenç de ”Atatürk’ün son hatırası” olan Adatepe’yi aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güvenç, Ülkü Adatepe’ye günün anısına çiçek ve plaket takdim etti. Törene katılan öğrenciler ve daire müdürleri Adatepe ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakcı, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve askeri personel de katıldı.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Atatürk’ün savaşa giderken Okuduğu Dua, Atatürk Dua Ederdi yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Atatürk’ün savaşa giderken Okuduğu Dua, Atatürk Dua Ederdi”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.