Alıç (ekşi muşmula) Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Alıç (ekşi muşmula) Neye İyi Gelir, Alıç (ekşi muşmula) hangi hastalıklara iyi gelir, Alıç (ekşi muşmula) Etkileri Nelerdir, Alıç (ekşi muşmula) hangi vitaminler vardır, Alıç (ekşi muşmula) Nasıl Kullanılır, Alıç (ekşi muşmula) Nerde Yetişir, Alıç (ekşi muşmula) nerden alınır nerede bulunur.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Alıç (ekşi muşmula) bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Alıç (ekşi muşmula) bitkisi ile ilgili yazımıza;

Alıç (ekşi muşmula) bitkisinin faydaları:

Alıç (ekşimuşmula) : Gülgillerden; kırlarda yabani olarak yetişen bir ağaçtır. Meyveleri; küçük muşmulaya benzer, kırmızı renklidir. Tadı mayhoştur. Hekimlikte meyvesi kullanılır.

Faydası : Asabi çarpıntıları giderir. Sinir bozukluğunu geçirir. Yüksek tansiyonu düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.