Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır, zayıflama ile ilgili yazımızı okumaktasınız.

Kilo vermek isteyenler günümüzde pek çok yöntem denenmekte. Bu yöntemlerden biri de akupunkturdur. Akupunktur tedavisi alternatif zayıflama yöntemleri arasında yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Binlerce yıldır pek çok sağlık sorununda uygulanan akupunktur yöntemi yaklaşık 28 sağlık sorununun tedavisinde de kullanılmakta. Akupunktur farklı noktalara iğne uygulamaları ile gerçekleştirilir ve enerji akışındaki dengesizlikleri azaltır. Alternatif tıp yöntemleri arasında olan akupunktur dokuları, sinirleri ve kasları uyarmak için en etkili çözümdür.

Kulak akupunkturu ile nasıl zayıflanır

– Akupunktur steril iğneler yardımı ile basınç noktalarına uyulanır. Bu alanlardan biri de kulaklardır. İğne uygulaması sırasında hiçbir ağrı hissedilmez. Bu iğneler 30 dakika kadar bekletilir.

– Akupunktur tedavisi genellikle iki hafta kadar sürer. Toplam 12 seansta tedavi tamamlanır.

– Kulak akupunkturu karaciğer, dalak, mide ve bağırsak hastalıklarının yanı sıra iştah kontrolüne de yardımcı olur. Yemek yeme isteğini azaltır ve tokluk hissi yaratır.

– Dış kulağın tüm iç organları da dahil olmak üzere tüm vücudu temsil ettiği söylenmektedir. Kulak çevresindeki dokuda çeşitli farklı noktalar vücudun farklı alanlarını etkiler.

– Dış kulakta toplam 5 akupunktur noktası vardır. Bu noktalar shenmen noktası (stres azaltma), açlık noktası (iştah kontrolü), endokrin noktası (karaciğer ve metabolizma), dalak noktası (sindirim) ve mide noktasıdır.

– Kilo vermek için akupunktur uygulaması yapıldığında açlık noktasına uygulama yapılır.

Kaynak: Ensonhaber

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.