Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır, zayıflama ile ilgili yazımızı okumaktasınız.

Kilo vermek isteyenler günümüzde pek çok yöntem denenmekte. Bu yöntemlerden biri de akupunkturdur. Akupunktur tedavisi alternatif zayıflama yöntemleri arasında yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Binlerce yıldır pek çok sağlık sorununda uygulanan akupunktur yöntemi yaklaşık 28 sağlık sorununun tedavisinde de kullanılmakta. Akupunktur farklı noktalara iğne uygulamaları ile gerçekleştirilir ve enerji akışındaki dengesizlikleri azaltır. Alternatif tıp yöntemleri arasında olan akupunktur dokuları, sinirleri ve kasları uyarmak için en etkili çözümdür.

Kulak akupunkturu ile nasıl zayıflanır

– Akupunktur steril iğneler yardımı ile basınç noktalarına uyulanır. Bu alanlardan biri de kulaklardır. İğne uygulaması sırasında hiçbir ağrı hissedilmez. Bu iğneler 30 dakika kadar bekletilir.

– Akupunktur tedavisi genellikle iki hafta kadar sürer. Toplam 12 seansta tedavi tamamlanır.

– Kulak akupunkturu karaciğer, dalak, mide ve bağırsak hastalıklarının yanı sıra iştah kontrolüne de yardımcı olur. Yemek yeme isteğini azaltır ve tokluk hissi yaratır.

– Dış kulağın tüm iç organları da dahil olmak üzere tüm vücudu temsil ettiği söylenmektedir. Kulak çevresindeki dokuda çeşitli farklı noktalar vücudun farklı alanlarını etkiler.

– Dış kulakta toplam 5 akupunktur noktası vardır. Bu noktalar shenmen noktası (stres azaltma), açlık noktası (iştah kontrolü), endokrin noktası (karaciğer ve metabolizma), dalak noktası (sindirim) ve mide noktasıdır.

– Kilo vermek için akupunktur uygulaması yapıldığında açlık noktasına uygulama yapılır.

Kaynak: Ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.