Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerAktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Aktüerya Aktüerya Bilimleri bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Aktüerya Aktüerya Bilimleri bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgiler, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir?

Aktüerya, sigortacılık tekniği ve buna ilişkin yatırım, finansman ve demografi konularında olasılık ve istatistik teorileriuygulayarak,rezervvekâr paylarını hesaplayarak, tarife ve teknik esasları hazırlayan aktüer yetiştiren bir bölümdür.

Faaliyet Alanları:

Resmi gazetede yayınlanan“AktüerlerYönetmeliği”ne göre hayat branşında faaliyet gösteren her sigorta şirketi, Aktüerler Siciline kayıtlı bir aktüer çalıştırmak zorundadır. Mezunlar, özellikle sigorta şirketlerinde çalışabilecekleri gibi finans kuruluşlarında da çalışabilirler. Aktüer olabilmek için Hazine Müsteşarlığının yapacağı yazılı sınava matematik, istatistik ekonometri veya aktüerya dallarında eğitim veren en az4 yıl süreli bir yüksek öğretim kurumunu bitirenler girebilirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Ülkemizde sigorta sektörünün gelişmeye başlaması bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacın artmasına neden olmaktadır. Özellikle sigorta şirketlerinde Aktüer çalıştırma zorunluluğu olması bu bölüm mezunlarına oldukça yüksek iş imkanı sunulmasına neden olmaktadır.

MesleğinGelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sigortacılığın gittikçe artan önemi sigorta kesiminin ihtiyaç duyduğu insan kaynağının artmasına neden olacaktır.

Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Analitik düşünme gücüne sahip olması

Ekonomi ve finans sektörüne ilgi duyması

Güncel olayları takip etmesi

Ekip çalışmasına açık olması

Matematik alanına ilgi ve bu alanda başarılı olması

Dikkatli, titiz olması

Ayrıntı ile ilgilenmekten sıkılmaması gerekir.
İlgili aramalar: Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgiler, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nasıl, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümünün geleceği nasıl, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü okuyan maaşı, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü iş bulabilirmi, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü dersleri zor mudur, Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü kolay mı

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri yazısı ile ilgili yorumlar:

4 Yorum Var on "Aktüerya Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri"

commenter
Misafir | Yorum No: 77012 - Haziran,2014

türkiyede hem aktüerya alanında hemde ilk ve tek risk yönetimi alanında eğitim verip iibf ile istatistik bölümü denkliği olan karabük üniversitesi aktüerya ve risk yönetimi bölümü diğer benzer bölümlerden çok daha avantajlıdır

commenter
Misafir | Yorum No: 75349 - Mayıs,2014

iktisadi idari bilimler fakültesi ( iibf ) ile istatistik bölümü denkliği var bu bölümün, avrupada da en iyi meslek seçildiğinden türkiyede okunması gereken bölümlerendir. mezunların maaşıda gayet dolgundur

commenter
Misafir | Yorum No: 74342 - Nisan,2014

Bölümü Seçecek Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme:

Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü 2013-2014 eğitim-öğretim yılı güz döneminde ilk öğrencilerini kabul ederek Karabük Üniversitesi Demir-Çelik Kampüsü’nde İşletme Fakültesi’ne bağlı olarak açılmıştır. Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü öğrencileri küreselleşmenin ve rekabetin her geçen gün daha fazla hissedildiği dünyada, rakiplerinden bir adım öne çıkmalarına yönelik olarak üniversite hayatlarına bir yıl İngilizce hazırlık okuyarak başlamaktadır. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü, ilk iki sene öğrencilere matematik, istatistik, ekonometri gibi dersler gösterilmektedir. Geniş bir seçmeli ders yelpazesine sahip olan bölümümüz, öğrencilere üçüncü sınıftan itibaren istedikleri alanlarda uzmanlaşmalarına yönelik imkanlar sağlamaktadır. Aktüerya ve Risk Yönetimi öğrencileri mezun olduktan sonra sigorta şirketleri, finans kurumları, fon yönetim şirketleri, devlet kurumları, bankalar, sosyal hizmetler, üniversitelerde uzman statüsünde kısacası ekonominin her alanında çalışma olanakları bulabilmektedir. Gerek Karabük Üniversitesi, gerekse Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü öğretim elemanı kadrosu alanında uzman, küresel gelişmeleri yakından takip eden akademisyenleri bünyesinde barındırarak öğrencilere kendi alanlarıyla ilgili gerekli bilgi ve beceri düzeyini en üst seviyede kazandırmaktadır. Her geçen gün genişleyen kadromuzla geleceğin meslekleri arasında gösterilen bölümümüz mezunlarının gerek ulusal gerekse uluslararası alanda önemli iş fırsatları beklemektedir. Bölümümüzü diğer benzer bölümlerden ayıran en temel özellik öğrencilerimize aktüerlik konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmanın yanında, risk yönetimi konusunda da yeterli bilgi ve becerinin kazandırılmasıdır.

commenter
Misafir | Yorum No: 29565 - Ağustos,2012

ben hacettepe aktüerya kazandm mezun olduktan sonra işsiz kalma durumum varmı iş olanakları nelerdr hiç bılgım yok ve ne yapacaamı bılmıyorum cvp verırsenız sevınırım . . .

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.