2012 Doktor Maaşları, 2012 Doktor Maaşı Zamları

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Mliiyet yazarı Fikret Bila bugünkü köşesinde, Sağlık Bakanlığı’nın doktor maaşları ve tam gün yasasına ilişkin yapmış olduğu açıklamaya yer verdi.

İşte Fikret Bila’nın o yazısı;

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) doktorlar için istediği sabit ücretleri yansıtmıştım. TTB 1. derecede klinik şefi için 8.833 TL, 1. derecede klinik şef yardımcısı için 8.375 TL, 1. derecede uzman doktor için 7.799 TL, 1. derecede doktor için 7.676 TL, 8. derecede doktor için 6.243 TL, 30 yıllık hizmet süresi olan uzman doktoriçin de emekli maaşı olarak 3.291 TL talep etmişti.

BAKANLIK AÇIKLAMA GÖNDERDİ

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Ataseven, Sağlık Bakanlığıhastanelerinde ödenen doktor maaşlarını ve Tam Gün Yasası’na göre doktorlara yapılacak ilave emekli maaşlarını içeren bir açıklama gönderdi.

Aynen sunuyorum:

“Sağlık Bakanlığı hastanelerinde hekimlerin ellerine geçen maaş ve ek ödeme ortalamaları (2011 ilk 8 aylık dönem)”

– Döner sermaye maaşı kamuoyunda Tam Gün Kanunu olarak bilinen düzenleme ile 209 sayılı kanunun ek 3. maddesinde düzenlenmiştir. Söz konusu maaşın kaynağının döner sermaye olması dışında bildiğimiz maaşlardan herhangi bir farkı yoktur. Devlet genel bütçeden bir maaşı ne kadar ödemek zorundaysa döner sermayeden de aynı şekilde ödemek zorundadır. Zaten söz konusu düzenlemede, “Bu ödemeye hak kazanılmasında ve ödenmesinde aylıklara ilişkin hükümler uygulanır” hükmü mevcuttur. Dolayısıyla hekimlerimize ödenen döner sermaye maaşları da tıpkı diğer maaşlar gibi her ayın on beşinde peşin olarak ve o ay çalışılıp çalışılmadığına bakılmaksızın ödenir.

UZMAN HEKİM 3.182 TL MAAŞ ALIYOR

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi 1. derecedeki bir uzman hekim her ay düzenli bir şekilde toplam 3.182 TL maaş almaktadır. Aldığı maaşın toplam geliri içindeki oranı da yüzde 48’dir. Genel olarak hekimlerin aylık ortalama gelirlerinin yaklaşık olarak yarısı maaştan kalan, yarısı ise performansa dayalı ek ödemeden oluşmaktadır.

Tam Gün Yasası’na göre doktorlara yapılacak ilave emekli maaşları:

Yine Tam Gün Yasası’yla 5510 sayılı kanunda yapılan düzenleme ile ülkemizde sadece hekimlere özgü bir uygulama getirilerek döner sermaye maaşına paralel olarak emekli aylıklarının artırılması imkânı sağlanmıştır. Fakat bu düzenleme mevcut emeklileri kapsamamakta ve sadece yürürlüğe girdiği tarihten itibaren çalışma sürelerine göre ek emeklilik maaşı getirmektedir.

Hekim emekli maaşı tablosu

ENSONHABER

Memur maaşları ve yeni memur zamları için tıklayın…

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

2012 Doktor Maaşları, 2012 Doktor Maaşı Zamları yazısı ile ilgili yorumlar:

260 Yorum Var on "2012 Doktor Maaşları, 2012 Doktor Maaşı Zamları"

commenter
Misafir | Yorum No: 61237 - Kasım,2013

size katılıyorum meslegi sevmek gerekli ama bu devirdede para lazım

commenter
Misafir | Yorum No: 60564 - Kasım,2013

Eşim 25 yıllık hemşire,kardeşlerim ise öğretmen.Doktorun da hemşirenin de aldığı, yaptığı işe göre çok az.Öğretmenler bu ülkenin en örgütlü ve ağlamayı en iyi bilen meslek grubu. Hepsinin bu yeteneklerini takdir ediyorum. Okulda mı öğretiyorlar ?

commenter
Misafir | Yorum No: 60542 - Kasım,2013

bence doktorların hakkını vermiyorlar ama çok güzel bir meslektir

commenter
Misafir | Yorum No: 58729 - Eylül,2013

stajyer asistanlar ne kadar alıyo bilen varmı bu arada normal bi doktorun maaşı 8000 tl öğretmen maaşının kaç katı haberin varmı bu arada bazı doktorlar vardır çalışırlar yemek yemeden gece gündüz bazı doktorlar vardır yer içerler gece gündüz hastalarda orda an çekişirler acı içinde onlarda geçerler içeriye çay kahve sigara :)

commenter
Misafir | Yorum No: 57344 - Ağustos,2013

Doktor maaşları çok düşük neredeyse özel dersle birlikte öğretmenle aynı üstelik öğretmenin tatili dolu ve tüm gün çalışmıyor. _öğreci.

commenter
Misafir | Yorum No: 54902 - Haziran,2013

En iyi meslek mezarci, ne ugraşiyorsunuz onla bunla, hepsini gömün gitsin!!! =D

commenter
Misafir | Yorum No: 54496 - Mayıs,2013

bencede ilk önce meslek sevilmeli vedoktorların eli öpülmeli

commenter
Misafir | Yorum No: 53203 - Mayıs,2013

ya en yuksek maas hangi meslek lutfen yardımcı olurmusunuz ):=)

commenter
Misafir | Yorum No: 51482 - Nisan,2013

doktorla öğretmenın karsılastırılması cok sacmadır.bundan 10- 20 sene evveline kadar nasıl öğretmenlerin derslerımıze gırdığını herkes bılıyor lise mezunlarının öğretmen olduğu dönemleri hatırlayın demekki öğretmenlere elbet ihtiyaç vardır lakin bir kpss yı veya eğitim öğretmenlik okuyanların üniversitelerini tıp okuyan biri afedersiniz ama kıçıyla gene yapar.kaldı ki onları gectım bırakın okurken zorlugu kolaylıgı.hayatı kumar olarak ele alın ne kadar risk alırsanız o kadar fazla kazanma ihtimaliniz vardır.tıp bilimlerinde hatapayı %1 fen bilimlerinde %10 sosyal bilimlerde %20 iken neyin kafasını yaşıyorsunuz.bi ilaç farklı kişilerde farklı etki gösterir. bunun ayrımını nasıl yapacaksınız sanıldığından daha zor bu iş.

commenter
Misafir | Yorum No: 50302 - Mart,2013

Gata da maaşlar ne kadar açıklarmısınız döner olayı varmı en son iyileştirmelerle tam ne kadar oldu

commenter
Misafir | Yorum No: 50033 - Mart,2013

Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar zor kazanılan bir mesleğe böyle saygısızlık yapılmamıştır. Doktorlar o kadar geç mesleğe sahip oluyor. Bence hakettiği maaşı alamıyor. Öğretmenliğin de bence böyle uzun bir eğitim süreci olmalı. Öğrenciler okullarda o kadar zaman geçiriyor üstelik ayrıca dersanelere ve özel derslere binlerce lira para harcanıyor. Yinede sınavlarda görüyoruz sıfırı çekenleri. Kimin daha özveriyle çalıştığı ortada.

commenter
Misafir | Yorum No: 48154 - Şubat,2013

Biyokimya okuyanların devlette iş bulma imkanı var mı ?

commenter
Misafir | Yorum No: 47439 - Şubat,2013

34 yıllık hekim ve 30 yıllık genel cerrahi uzmanı olarak çalışıp emakli oldum 2013 yılı emekli maaşı 2025 tl

commenter
Misafir | Yorum No: 45028 - Şubat,2013

Bende doktorum hemde göz doktoruyum.

commenter
Misafir | Yorum No: 44365 - Şubat,2013

Ben doktor olmak isteyen bir lise öğrencisiyim. Babam doktor annem ise öğretmen. Burada gerek yokken ikisi karşılaştırılıyor ve bazıları öğretmenliği küçümsüyor. Doktorluğun ne kadar zor olduğunu – türkiye şartlarında- söylememe bile gerek yok. Ama türkiye şartlarında bir devlet okulunda öğretmen olmakda işkenceden farklı değil. Her sınıfta 40 kişiyi susturmaya çalışıp ders anlatmaya çalışıyorlar. Ben annemin 1 tane 40 dakikalık dersine girdim kendim acıdım ona. Doktor olduğunuz için benden daha iyi biliyosunuz ki öğretmenlerde stresten gürültüden dolayı ortaya çıkan bir ton hastalık var. Doktorların streslerini sorunlarını yazmama bile gerek yok birçok kişi yazmış zaten. Sadece demek istediğim her mesleğin kendine göre tonla zorluğu var – TÜRKİYE ŞARTLARINDA-. Bu yüzden bir mesleğin diğerini yermesini uygun görmüyorum. Ayrıca bende yurtdışında doktor olmaya karar verdim inşallah. Amerikada direk tıp okuyamıyosun önce 4 sene farklı bir alanda okuman gerek ondan sonra tıp için başvuruyosun ama ben bunların hepsine katlanıcam çünkü türkiyede doktorluğun nasıl olduğunu biliyorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 41548 - Ocak,2013

1998 yılında ÖYS’ye girdiğimde herhangi bir üniversitede Tıp Fakültesi aynı üniversitenin Makine Mühendisliği bölümünden daha düşük puanla öğrenci alıyordu. Mühendislik eğitiminin ya da çalışma yaşamının doktorluktan daha kolay olduğunu düşünenler çok yanılıyorlar. Biz mühendisler de çalışma yaşamında kendimize yer bulabilmek için yüksek lisans ve doktora yapıyoruz. Doktorlar bugün en popüler ve en kazançlı meslek haline gelmeyi Sağlık Bakanlığının maaş ve çalışma politikalarına borçlular. Dikkat edin Türkiyede bilim ve teknoloji üretiminde en başarılı üniversiteler de sağlık dışındaki konulara da ödenek ayırabildikleri için Tıp Fakültesi olmayan üniversitelerdir.

commenter
Misafir | Yorum No: 40470 - Ocak,2013

Bütün çapulcular öğretmen olabilir…doktor farklı bisey…doktor valiyle kaymakamla kiyaslanabilir…ögretmenin kariyerinde girdigi en zor sinav doktorun kariyerinde girdigi en kolay sinavdan daha da kolaydir…

commenter
Misafir | Yorum No: 39535 - Aralık,2012

biz arkadaşım ile beyin cerrahı olmak istiyoruz
bunun için neler yapabiliriz

commenter
Misafir | Yorum No: 38614 - Aralık,2012

ben büyüyünce çocuk dokroru olmak istiyorum Allah hepimize kolaylık versin

commenter
Misafir | Yorum No: 37547 - Aralık,2012

doktor ol öğretmen ol neolursan ol önce insan ol…
doktor dedikleriniz aramızdan çıkan insanlar dolayısıyla iyide olsalar kötüde olsalar toplumu yansıtıyorlar boşuna yormayın yorulmayın kendinize dönüp bakın

commenter
Misafir | Yorum No: 37460 - Aralık,2012

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Hiçbir Tıp doktorunun ya da Tıp öğrencisinin başarısı tesadüfi değildir. Bu insanlar ilk öğretimlerinden itibaren hep çalışkan ve başarılı birer öğrenci olmuşlardır. Ancak üniversite sınavı tek başına bir insanın zeka seviyesini belirlemede bir gösterge değildir ! Çeşitli nedenlerle bu sınavda başarılı olamamış pek çok insan da mevcuttur. İnsanları bitirdikleri bölümlere göre kategorize etmek doğru bir davranış değildir. Hiçbir meslek gereksiz değildir. Örneğin; bir doktor hastasına teşhis koyabilmek için pek çok görüntüleme ve analiz yönteminden faydalanır. Bu iş için kullanılan cihazlar da mühendisler tarafından geliştirilir. Tıp öğrenimi ve sonrası kuşkusuz çok meşakkatli; ama bu, doktor arkadaşlar tarafından bir kibir vesilesi haline getirilmemeli.

commenter
Misafir | Yorum No: 37316 - Aralık,2012

Saçmalığa bak. Neymiş bir antibiyotik yazıp gönderiryorlarmışta maaşlar çok bileymiş. Amilyathanede kanlar içinde çalış. Birçok insanın midesinin kaldırıyacağı amilyatlara gir, sabah nöbettini tut, can güvenliği zaten yok, üniversiteyi bitirmek ayrı bit işkence sonra vay efendi bir antibiyotik yapıyorlarmışta falanda filanda.

commenter
Misafir | Yorum No: 36990 - Aralık,2012

ben beyin cerrahı olacağım o zamana kadar umarım maaşlar inmez çıkar

commenter
Misafir | Yorum No: 36593 - Kasım,2012

bu ülkede öğretmenliği kıskananlar ne akla hizmet ediyorsunuz..sizde öğretmen olaydınız.olamadıysanız kötülemeyin.

commenter
Misafir | Yorum No: 35525 - Kasım,2012

Görüyorum ki insanlar hasetinden çatlıyor.İçtenlikle teşekkür ederim,çünkü bu haliniz beni mutlu ediyor.Bize tekrar tekrar ne kadar önemli olduğumuzu hatırlatıyorsunuz aslında..Maaşı ne olursa olsun iyi ki doktorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 33921 - Ekim,2012

bir kadın olarak genel olarak dokturluk nasıl ?

commenter
Misafir | Yorum No: 33331 - Ekim,2012

bende doktor olacağım

commenter
Misafir | Yorum No: 33122 - Ekim,2012

Bence bir deli kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramıyor. Helâli hoş olduktan sonra her meslek değerlidir. Ben askeri personelim, içi beni yakar dışı sizi… Kız arkadaşım yeni Uzm. Dr. oldu, asistan iken ayda 18 nöbet tuttuğunu bilirim….her mesleğin zorluğu, güzel yanları var…bu iki değerli meslek benim nazarımda gercekten olması gerekeni alamıyor ama ülke geröeğini de göz ardı etmemek gerekiyor.
Allah devlete, millete zeval vermesin

commenter
Misafir | Yorum No: 32651 - Ekim,2012

thank you

commenter
Misafir | Yorum No: 32451 - Ekim,2012

insanlar öğretmenlikle dr kıyaslamışlar çok gülünç ya her mesleği kendine göre artısı eksisi var ancak çalışma şartları falan baz alındığında dr’luk gerçekten zor ben dr değilim 8 yıl lise ile birlikte okumuş dirsek çürütmüş bir odyoloğum ve aldığım maaş 2300 tl

commenter
Misafir | Yorum No: 32059 - Ekim,2012

bir arkadaşım kadın doğum Doktoru 7 senedir yurt dışında yaşıyor evlendi şimdi Türkiye,ye yerleşip burada doktorluk yapmak istiyor hani bir araştır Türkiye,de maaşlar ne durumda burayı buldum okudukça inanın içim karardı ,bu ne 30 senedir çalışıyorum bizde üniversite okuduk dış pazar sorumlusuyum 10 sene önce aldığım maaşın yarısını alıyorum ,ehhhh burası Türkiye tecrübe bazen işe yaramıyor yaş ilerlemiş adamlar bahane arıyor bir an önce emekli olmamızı bekliyor gidelim ,yeni fidan üniversite mezunları alır benimde aldığımın maaşın yarısını vermek için ,iyi maaş şans işidir .

commenter
Misafir | Yorum No: 31368 - Eylül,2012

Memleketin doktora da ihtiyacı var öğretmene de işçiye de kuaföre de vs. Ben tıp fakültesini kazanmak için günde 12-13 saat ders çalışıyorum. Moral olsun diye arada doktorlarla ilgili olan yorumları okumaya çalışıyorum , güzel temenniler ve minnet yazıları göreceğimi ümit ederek, fakat ne yazık ki doktorlara da saygı kalmamış . Üzüldüm. İnsanlar mesleklerini severek yapmalı, tabi ki alınan maaş da önemli ama sevmek daha önemli.Öğretmenin yeri ve doktorun yeri çok ayrı ikisi de çok önemli meslekler , ikisinde de her meslekte olduğu gibi çeşitli zorluklar var. Karşılaştırmak çok yanlış olur.Allah ın izniyle insanlara yarar sağlamak , topluma faydalı olmak için doktor olacağım. Zorluklar elde edilen şeyi daha değerli kılar. Gülü seven dikenini de katlanır. Allah herkese kolaylık versin.

commenter
Misafir | Yorum No: 31303 - Eylül,2012

doktor oluyorsanız doktor ,ögretmen oluyorsanız öğretmenligin zorluklarına katlanacaksınız..

commenter
Misafir | Yorum No: 31202 - Eylül,2012

29644 numaralı yorumu yazan öğretmen kardeşim sende haklısın öğrencilerle uğraşmak zor fakat bir pratisyen hekim 45 hasta değil 2500 ile 5000 arasında hastaya sahip önce bir araştır sonra yorum yap sen dersleri anlatıyorsun anlayan anlar anlamayan sınıfta kalır. Ama bir doktorun hasta bir insana anlattığı şeyleri sen anlatmaya uğraş bakalım eğer hastalarından hamile olan birisini bildirmez isen maaşından 1000 tl keserler sen ders anlatmak için sokaklarda geziyormusun sen gece okulda kalıyormusun sana geri kafalı hastalar para almak için yalan dava açıp para istiyorlarmı

commenter
Misafir | Yorum No: 31201 - Eylül,2012

Doktorluk o kadar kolay olsaydı sende doktor olurdun 17960 numaralı yorum,7198 numaralı yorum sahipleri bir doktor 7 sene okuyor tıb fakultesini devletten kazansaydınızda sizi görseydik tamam öğretmenlik vs meslekler kolay demiyorum ama bir pratisyen hekim kaç saat nöbet tutuyor bu devlette doktorlar sizin gibi geri kafalı megolaman at gözlüğü takmış KISKANÇ! İnsanlar yüzünden değeri ödenmeyeceği yerde dayak yiyorlar doktorlar insan canıyla uğraşıyorlar kolaysa siz de doktor olsaydınız

commenter
Misafir | Yorum No: 31064 - Eylül,2012

Bu sene tıp fakültesine başlıyacağım.Bu işten zevk alacağımı düşünüyordum.Ama 12 sene okuyup kimlerin hayatını kurtarıcaz diye düşünmeye başladım ve bir an tıp okuma isteğim kalmadı.YAZIK…

commenter
Misafir | Yorum No: 30946 - Eylül,2012

öğretmen ile doktoru bir tutan yarıştıran nasıl bir zihniyettir doktor öğretmen maaşının 4 katını hak ediyor oku oku hoşaf ol gecen gündüzün olmasın cumartesi pazar bilme tatil bilme… Öğretmenlik hiç bir şeydir yorgunluğuna ve emeğine göre karşılaştırılmaz

commenter
Misafir | Yorum No: 30709 - Eylül,2012

Arkadaşlar bir sorum olacak. Tıp dışı bölümlerden kazananların (Tıbbi Biyokimya/Mikrobiyoloji) maaşları asistan iken ne kadar bilginiz var mı. Ben şuan veteriner hekim olarak memurum ama TUS ile geçiş yaparsam bana ne katar bilgi verirseniz sevinirim.

commenter
Misafir | Yorum No: 30562 - Eylül,2012

haha.
öğretmenler çok sinirli oluyorlar.
bu sene bende doktor olucağım puanım düşük biraz ama neyseki özel üni’ler var biraz daha yüksek olmalı maaşları bence.

commenter
Misafir | Yorum No: 30540 - Eylül,2012

Çok konuşuyorsunuz Paranızı alın oturun

commenter
Misafir | Yorum No: 30528 - Eylül,2012

Benim tanıdığım bir öğretmen de sadece özel ders vererek sene 210 bin lira para kazanıyor.Ayrıca madem çok kazanıyor doktorlar olsaydınız durun diyen mi oldu? Aradaki kalite farkını çalışarak kapatamadınız sadece

commenter
Misafir | Yorum No: 30286 - Eylül,2012

vallaha bence doktorlar ne kadar maaş alsalar azdır ki gördügüm kadarıyla gerçekdende yapdıları işe göre azmış okadar oku kafa patlat ömrünün yarısı gitsin ama 2 yıllık kıytırıkdan bi polisle nerdeyse aynı maaşı al haksızlıgın bu kadarı olmaz bu arada ben doktor yada tıp ögrencisi degilim

commenter
Misafir | Yorum No: 29644 - Ağustos,2012

Ben bir lise öğretmeni olarak şu kendini beğenmiş çok puan alarak doktor olmuş insanların canını kurtaran doktorlara çağrıda bulunmak istiyorum. (mütevazi olanlar doktorlar hariçtir) Gelsinler benim girdiğim sınıflara sadece bir gün öğretmenlik yapsınlar. Ki sınıfta 17-18 yaşlarında kız erkek karışık 45 öğrenci bulunuyor ve bu öğrenciler öğretmene dayılık yapmayı marifet biliyorlar. Öyle ne sevmekten ne kızmaktan anlıyorlar. Bir doktor ile bir öğretmenin stresi aynı mıdır? Yarım gün çalıştığımızı söyleyenler şunu bilmiyorlar. Bir insan zaten tam gün öğretmenlik yapamaz, zira 50 kişiyi 30 metrekarede bir alanda 6 ders saati kontrol etmekle uğraşmak insanı psikolojik olarak bitiriyor. 78 kişilik sınıfa girdiğimi biliyorum. Her gün sınıftan çıldırarak çıkan hocalarımızı bilirim. Hangi doktor bu stresi yaşıyor da öğretmeni küçümsüyor. sonra çocuğu ilkokula gideceği zaman iyi öğretmenin peşinden koşuyorlar. Elalemin 15-16 yaşındaki çocuğu yaşını başını almış öğretmenin karşısına geçip sinir bozucu hareketler yapıyor.
Evinde iki kızına oğluna söz geçiremeyenler geçip öğretmen maaşını yarım gününü konuşmasın.
Öğrencinin biri geçip karşısına öğretmnin yüzüne karşı ”Şuna bak açlıktan ölüyor.” diyebiliyor. Öğretmenliği bu konuma getirenler utansın.

commenter
Misafir | Yorum No: 29628 - Ağustos,2012

doktorlar bence daha fazlasını hak ediyor ben de büyüyünce doktor olmak istiyorum çünkü

commenter
Misafir | Yorum No: 29586 - Ağustos,2012

saygı duyuyorum sonuçta herkes özgür geleceğin doktoru olarak doktorlara yapılan haksızlığı yanlış buluyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 29581 - Ağustos,2012

herkesin yorumlarına saygı duyuyorum sonuçta herkes özgür geleceğin doktoru olarak doktorlara yapılan haksızlığı yanlış buluyorum ayrıca ameliyalatlarda çekilen zorluğu ancak doktorlar bilir herkesin mesleği kendine bu ülkenin doktorlarada öğretmenlerede ihtiyacı var her mesleğin yeri ayrı tüm doktorlara sevgi ve saygılarımı iletiyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 29381 - Ağustos,2012

bende diş hekimliğinde okuyorum ve gelecege yönelik sorular var kafamda.. öğretmenide geçtim polis 2.700 tl maaş alıyor ya bu bıyık HAKSIZLIK..tmm polis alsın hak ediyor ama o kdr okuduk ettik bi 5000 tl yi haketmiyomuyuz..

commenter
Misafir | Yorum No: 28679 - Ağustos,2012

ben insaat muhendisiyim ve o yukarida yazan herkesten cok kazaniyorum, yasim 28 ve 5 yillik muhendisim, para kazanmak istiyorsan herkesten daha iyi yapacaksin isini, doktorlara saygi sonsuz, ogretmenlere de keza ayni sekilde, ama akilli insanlar Muhendis olur, tabi ingilizceyi anadilin gibi konusamayip, analitik dusunemezsen ve management konusunda da zayifsan muhendislikte okuma, gir kpss yuzde 98 lik kismin icinde kal…
saygilarimla

commenter
Misafir | Yorum No: 28642 - Ağustos,2012

slm Öğretmenim ama doktorlar haklıdır onlara 10 bin tl bile azdır hak ediyolar =)kazanmak bitirmek kolay değil herkes yapamaz arkadaşlar hakikaten devletin buna bir çözüm yolu bulması gerekiyor..

commenter
Misafir | Yorum No: 28550 - Ağustos,2012

şu güzel ülkemde mesleğini seven %1 ancaktır herhalde doktorlar burada yazılanlara rağmen çok kazanıyor bence ama gerçekten iş yükleri çok olduğundan maaşlarından memnun değiller ama çevremde gördüğüm kadarıyla bir öğretmene gel bugün akşam 8 de git eve sana fazladan ek ders verelim deseler seve seve kalır

commenter
Misafir | Yorum No: 28426 - Ağustos,2012

çok saçma ve bir o kadar da yersiz bir tartışma olmuş. tabi ki bir öğretmen ve bir doktor karşılaştırılamaz. Ben bir öğretmenim, doktorlara da saygı duyuyorum emekleri gerçekten yadsınamaz. Fakat anlamadığım olay, bu öğretmen nefretinin sebebi nedir? Neden öğretmenlerle maaş karşılaştırması yaptığınızı anlamıyorum. Herkes seçtiği mesleği yapıyor. Madem öğretmenlik o kadar yata yata okunuyor ve rahat bir meslek siz neden seçmediniz? lütfen her horoz kendi çöplüğünde ötsün.

commenter
Misafir | Yorum No: 28005 - Temmuz,2012

sevgili arkadaşlar herkezin kendine göre meleklerinde zorluklar vardır, ancak siz doktorların eğitim sürelerinin uzunluğu, doktor sıkıntısı yaşadığımız şu dönemlerde(tabiiki geçmişde daha çok sıkıntı yaşıyorduk) Türk halkının sağlık sorunlarının daha hızlı çözüme ulaşması ve yaşam ortalama ömrümüzün uzaması için, eğitim sürelerinin kısalması gerekiyor.
Nasıl olur? sorusunu duyuyorum, şöyleki bıranşlar içinde branşlar oluşturularak
ayrıntıları daha sonraya bırakıyorum, nasıl yorumlar gelecek merak ediyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 27519 - Temmuz,2012

ben beyin cerrahıyım ve 10000 alıyorum. özel bi hastanedeyim ve başka cerrahlar olmasına karşın ilk akla ben geliyorum . anlayacağınız ne bilip ne yaptığınıza bakar bu iş.

commenter
Misafir | Yorum No: 27203 - Temmuz,2012

yahu bende dahiliyeciyim aldığımız toplam 8000 lirayı geçmez çok kazanmıyoruz anlayacağnz.

commenter
Misafir | Yorum No: 27088 - Temmuz,2012

bencede doktor maaşları çok az.adamlar ın kaç saat çalıştıgı belli değil.ne kadar nöbet tuttukları belli değil.ne zorluklar içinde çalıştıkları da belli değil.bir cerrah düşünün.çok zor bir ameliyatta bir şeyler ters gitti ve adam öldü.onun vicdan azabı ayrıdır.

commenter
Misafir | Yorum No: 27054 - Temmuz,2012

Şimdi doğruya doğru konuşalım kimse kimseye öğretmenliğin doktorluktan daha zor olduğunu söylemesin evet öğretmenlikte gayet zordu o kadar çocuğun eğitimiyle ciddi derece de sabır isteyen bir iştir ama doktorlukta insanların canlarıyla uğraşırsınız.Öğretmen eğitir ve eğitim kaliteli yaşam sağlar ama doktorluk sizi tedavi eder ve yaşam sağlar.Öncelik her zaman yaşamaktır kaliteli yaşamak değil.Bunun dışında doktorluk hata kabul etmez odaklanmak ve kafanızdaki düşünceleri atmak zorundasınız sürekli öğrendiğiniz bilgileri hastalara göre değişik şekillerde uygulamak zorundasınız ama öğretmenlikte bildiğiniz şeyleri anlatır durursunuz.Öğretmenlerin bayramlarda yaz tatilinde her zaman tatilleri var ama doktorların yok.Sadece bu bile doktorluğun önemini anlatır çünkü sağlık ertelenemez.Öğretmenliğin tek zor yani dediğim gibi sabır istemesi ve kpss onun dışında ne eğitim alırken bir zorluğu ne de mesleği uygularken.

commenter
Misafir | Yorum No: 27006 - Temmuz,2012

TOPLAM ELİNE GEÇEN MİKTARI ALAN DOKTOR VARMI ACABA. BEN 5 YILLIK HEKİMİM BU PARANIN YARISINI HİÇ GEÇMEDİ ALDIĞIM ÜCRET. ALDIĞIM ÜCRETE KIZMIYORUM. BENİ ESAS KIZDIRAN VERDİKLERİ PARANIN 2 KATINI GÖSTERMELRİ YAZIK İNSANLARI KANDIRIYORLAR

commenter
Misafir | Yorum No: 26995 - Temmuz,2012

Sadece saygı, vefa ve hak ettiğimizi görmek istiyoruz. Ömrünü verdiğimiz mesleğimizde ”İki antibiyotik yazıyorsunuz altı üstü.” lafını duyunca inciniyoruz. Gene de canlar kurtarmaya devam ediyoruz. Çünkü bu meslek kutsaldır biliyoruz. Ve kutsal olan şeylere laf edilmemesi gerektiğini biliyoruz. Buna cüret edenleri de, yalnızca Allah’a havale ediyoruz.

commenter
Misafir | Yorum No: 26815 - Temmuz,2012

doktorlar nekadar alsa okadarını hakediyor.. öğretmenlerde sağolsunlar soru sorarsak sus kızım diyorlar:)

commenter
Misafir | Yorum No: 26728 - Temmuz,2012

ben öğretmenim, her mesleğin kendi zorluğu var fakat hiç bir meslek bir diğeriyle karşılaştırılmamalı. doktorların da kendi içlerinde işini iyi yapanı yapmayanı var fakat tanıdıklarımdan biliyorum o emeğe o yoğunluğa karşın az alıyorlar. hiç kimse dişi ağrıyorken oturup ders dinlemez. ya da böbrek sancısı çekerken kitap okumaz, vb. herşeyin başı sağlık, sonra fiziksel ihtiyaçlar, sonra eğitim vs. saygılar…

commenter
Misafir | Yorum No: 26631 - Temmuz,2012

öğretmenle doktor aynı kefede bir yorumcuya sesleniyorum öğretmenler olmasa seni kim okutacaktı. bu zekayla nasıl doktor olmuşsa

commenter
Misafir | Yorum No: 26578 - Temmuz,2012

ben kadın doğum uzmanı olarak şu anda türkiyenin güneydoğusunda mecburi hizmet yapmakta olan bir türkiye vatandaşıyım. anadolu lisesi mezunuyum. türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olup ilk tus’umda türkiye derecesi yaparak kadın doğum ihtisasını kazanmış ve 29 yaşında kadın doğum uzmanı olmuş bir insanım. bilmeyenler için özetlersek sadece kadın doğum uzmanı olmam ( tıp fakültesi; 6 yıl + ihtisas; 5 yıl toplamda; 11 yıl ediyor) 29 yaşında 11 yılını vermiş bir insan için hayatının 3 te birinden daha fazlası eder. elimizde bu veriler varken bırakın hayatında bir alican kitabı okumayı okul önlüğünü üstüne doğru düzgün giymemyi başaramamış, bulunduğu her yerde anti sosyal davranışlar sergilemiş insanların bulundukları pozisyondan dolayı kaderi suçlamayı bırakıp aynada kendi yüzlerine iyice bakması gerek. ben de işçi çocuğuyum çok ciddi ekonomik zorlularla büyüdük. ssk hastanelerinde saatlerce sıralar bekledik. ama bundan dolayı kadere küfredip kimsenin parasında pulunda gözümüz olmadı . çalıştık çabaladık bu günlere geldik. burada tıp eğitimi almamış, hayatında bir dakika nöbet tutmamış, kanlar içindeki hastasının kanmasının durduruken sırtı terlememiş insan benzeri canlıların bize meslek sevgisi ve ahlakı konusunda ahkam kesmesi abesle iştgaldir. doktorlar her ülkede toplumun her zaman en saygın ve özel meslek gurubunu oluşuturular . şu anda paspas haline getirilmiş olmamız kimseyi aldatmasın. er geç herkes hakketiğini bulacaktır. bize karşı saygı ve sevgide kusur etmeyen tüm hastalarımızı ve tüm meslekdaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 26516 - Temmuz,2012

neden hep doktorlar ve öğretmenler kıyaslanmış ki bence çok saçma ve çok ayrı dallar. doktorluk büyük özveri gerektiren bir meslek ve çok büyük bir saygıyı da hak ediyorlar. ben hep doktor olmak istemiştim ama olmadı şuan elektrik elektronik mühendisiyim 4 yabancı dil biliyorum ve yurt dışında yüksek lisans yaptım.özel bir şirkette maaşım 8000 tl. şu yazılanları okudukça iyi ki doktor olmamışım diyorum mesleğimi seviyorum ve gereken saygıyı da fazlasıyla görüyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 26449 - Temmuz,2012

kıyasladığınız alanlar o kadar farklı ama o kadar kutsal ki! eskiden öğretmene ve doktora saygı bir başkaydı. şimdi ikisine de yok, önce eğitim sistemini mahvettiler, cahiller ordusu arttı, sonra da sağlık sistemini vurdular, halk ne yapsın? bütün meslekleri eğiten, yetiştiren,öğrencinin meslek seçiminde yönlendiren, cesaretlendiren öğretmenlerdir, lise yıllarınıza dönüp bir düşünün bakalım, hayatınızda dönüm noktası olan, bir fark yaratan öğretmenleriniz olmadı mı? herşeyi bilebilirsiniz ama öğretmek bir sanattır. tüm doktorlara da saygılar. keşke haklarını alabilseler.

commenter
Misafir | Yorum No: 26447 - Temmuz,2012

hangi meslekten olursanız olun aldığınız paranın hakkını verin önemli olan budur… öğretmen veya doktor, her ikisinin görevi insanla, hepimiz görüyoruz öğretmenlikle alakasız insanların, öğretmenlik yaptığını veya hastalarını baştan savma muayene edip ilaç yazan, umursamaz doktorları:) bunun yanında özverili doktor ve öğretmenlerimiz de yok değil. Kıyaslama yapılamayacak kadar farklı meslekler ama, insan için önce can sonra canandır, bu sebepten bana göre doktorluk zordur, fazla maaşı hak ediyorlar…

commenter
Misafir | Yorum No: 26441 - Temmuz,2012

bence elmayla armutu karıştırıyoruz bu ülkede sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorlara ne kadar ihtiyacımız varsa çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize de okadar ihtiyacımız var bence hiçbirimizin yaptığı iş birbirinden önemsiz değil birinde insan hayatını ve sağlığını korurken diğerinde kaliteli ve başarılı ahlakı düzgün nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz bence ne öğretmenlerimizin aldığı maaşlar yeterlidir nede doktorlarımızın aldığı maaşlar.Bu ülkede kendini kanıtlayıp birazda şansının yaver gitmesiyle çok yüksek para kazanan doktorlarımız olduğu gibi dersane işletmeciliği yapan kitap yazıp yayınlayan çok yüksek ücretlere özel derler verip aranan öğretmenlerimizde bulunmaktadır.Netice itibariyle doğanın kanunu itibariylede dünyada güzel olan şeylerde çok azdır.dünyanının herhangibir yerinde muhteşem diyebileceğimiz doğa manzaraları azdır.dünyadaki bütün kızlar çok muhteşem güzel değildir bunu diyebileceklerimiz çok çok azdır hatta kendimizin bile hayatta çok mutlu ve mesut hissettiğimiz günler bile çok azdır.Doğanın kanunu hayatımızın her alanına müdahale etmektedir.Dolayısıyla çok kazanan çok başarılı olabilen insanlarda her meslekten olmasına rağmen azdır .Bence insan mutlu olabiliceğine ve severek yapabileceğine inandığı işi yapmalıdır ancak bu şekilde daha yaratıcı doktorlara mühendislere öğretmenlere marangozlar vb sahip olabiliriz SAYGILARIMLA

commenter
Misafir | Yorum No: 26248 - Temmuz,2012

ben İng işletme fakultesini üçüncülükle bitirdim USA de işletme masterı yaptım ve turkıyeye döndüm 8 sene işsiz kaldım, başvurmadıgım yer kalmadı bız sıze 400 yada 500 tl verırız sız bıze çok fazlasınız dedıler. ekonomıde doktorya başladım yıne çok ıyı bır unıversıtede ve yeterlılıgımı geçtim şu anda tez yazıyorum. Doktoram bıttıkten sonra kanadaya gıdıyorum 7000 dolar maaşla. Görüşmelerımı tamamladım. doktor ve öğretmen arkadaşlar boşuna kavga etmeyınız sorun ne doktolukta ne öğretmenlıkte sorun başlarda.. devlette ve hukumette.. kım hakkını alıyorkı bu memlekette..başlardakıler gemı alıyor oğullarına soruncada maaşıyla alıyor dıyor.. bu arada doktor değil oglu:)) o yuzden bırırınızle kavga etmenız bana horoz dövüşlerini anımsattı.. bırılerı hepınızle oynuyor ve siz horoz gıbı manasız tatışıyorsunuz..devlet buyuklerımızın ıstedıgını yapıyorsunuz..oyuna gelmeyınız..umarım bır gun bırılerı başa gelır ve bu turkıyedekı duzene son verır..saygılar..

commenter
Misafir | Yorum No: 26144 - Temmuz,2012

ben anestezi ve reanimasyon doktoruyum. işimin anlamı hayat memat meselesi.ince bir çizgi. bu sanatı severek isteyerek icra ediyorum. kim olduğuna bakmaksızın insanları hayatta tutmak ve hayatta kalmak için.helal yolla hayatımı devam ettirmek icin. nasıl yaşıyorum derseniz 36 saat ameliyathanede ve yoğun bakımda 12 saat bunların dışında biyerlerde. hayatımın döngüsü bu şekilde.27 yaşındayım ve para kazanmaya beş yaşında başladım.hayatımı birtek doktorluk yaparak kazanmadım anlayacagınız. rabbim herkese rıskını helalinden verir. burda size hayat hikayemi anlatacak değilim. doktor arkadaşlarım az çok kestirebilirler. başkalarından zaten anlamalarını beklemiyorum. ölüm ve öldürülme riskim hep olacak. bunun herkes farkındadır. kimse burda meslegini yarıştırmaya kalkışmasın. benim değerimi şu veya bu kadar maaşla ölçmeye kalkışanlar kendilerini kandırır. asıl hesap öteki taraftadır. her mesleğe ihtiyaç vardır. her mesleğe saygı duyulmalıdır. öğretmenler akıllı adamsa kendilerini doktorlarla kıyaslamazlar. doktorlarda akıllı adamlarsa onlarda kendilerini kıyaslamazlar. napolyon herşey paradır demiş. karl marx herşey maddedir demiş. einstein da herşey görecelidir demiş. sayın bilim insanları hangisine hak verirsiniz

commenter
Misafir | Yorum No: 26058 - Temmuz,2012

çoooooooooooooooooooooook dogru diyosun valla helal olsun sana yani ne var ki her bir meslegin zorlugu vardır.maksat o işi severek yapmak

commenter
Misafir | Yorum No: 26047 - Temmuz,2012

13 yaşındayım büyüğünce doktor olmak istiyorum ama maaş az diyosunuz nasıl geçinicem ben :D baba parası yerim yine.

commenter
Misafir | Yorum No: 25879 - Temmuz,2012

siz neden bu kadar kafaya takmışsınız ki…ögretmenede saygımız var doktorada ikisinide allah başımızdan eksik etmesin. ha maaşa gelirse siz bu işi maddi yönden degerlendiriyosa o zaman hiç yapmayın daha iii.. onca insan var meslegi süper maaşından söz etmiyorum bile siz düşünün artık ama mutlu degil.. paraya bakarsanız daima kaybederseniz ben yeni 8.sınıfı bitirdim.. böyle gereksiz konular için tartışırsanız parlayacak milyonlarca genci ışıksız bırakırsınız…umarım dikkate alırsınız…………

commenter
Misafir | Yorum No: 25839 - Temmuz,2012

tarafsız bir gözlemci olarak söylüyorum,doktorlar aynı zamanda birer öğretmendir;bir çok tıp öğrencisinin, stajyer hekimin,asistan doktorun yetişmesini sağlarlar.bu yüzden bence her zaman için öğretmenlerden çok çok daha fazla maaş almaları gerekir.ancak ülkemizde ne öğretmenlerimiz ne de doktorlarımız emeklerinin karşılığını alabilmekte. bu yüzdendir ki öğretmenlerimizin doktorlarımızı eleştirmek yerine yanında olmaları birlik ve beraberlik içinde haklarını savunmaları gerekmektedir. çok ses tek yürek :)

commenter
Misafir | Yorum No: 25739 - Haziran,2012

oh be çok güzel bende zaten doktor olacaktım

commenter
Misafir | Yorum No: 25661 - Haziran,2012

ÖĞRETMANLERE SAYGI DUYULMALI SONUÇTA MESLEK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUMAK ÖĞRENMEK GEREK

commenter
Misafir | Yorum No: 25540 - Haziran,2012

sizce bana klinik şef mi yakışır yardımcımı biliyorum tanımadığınızı sadece soruyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 25498 - Haziran,2012

Hic kimse vazgecilmez degildir.

commenter
Misafir | Yorum No: 25408 - Haziran,2012

en baştan beri yazılanları tek tek okudum. neden karşılaştırılıyor anlayamadım ben. herkesin işi farklı. ben bir intörn doktorum. eğer üniversiteyi kazanmak ve okumak açısından bakıyorsak tıpı kazanmak ve okumak diğer bölümlerle karşılaştırılamaz bile. en yüzsek puana sahip yerler tıp fakülteleri. ama her işin kendine göre zorluğu var. kimse öğretmenlik çok kolay mühendis yatıyor diyemez. ben biz doktorların olduğu gibi polislerin askelerin öğretmenlerinde yeterli maaş aldıklarını düşünmüyorum :-( umarım bir gün hak ettiğimizi alırız. benim bütn mesleklere saygım var. ama neden doktor düşmanlığı var anlayamadım. beter olun daha ne istiyorsunuz 2 antibiyotik yazıp yolluyor çok basit yazan insanlar var. o antibiyotik yazıp yolluyorsun diyen arkadaş ben onu yazmak için 6 sene okuyorum. 100 lerce antibiyotik var ayrıca öyle olmasa bakkalda satılırdı sende gider alır içerdin iyileşirdin. :-) neyse bu ülkede herkes herşeyi bildiğini sanıyor. bırakın mühendis işini yapın öğretmen çocuklarımızı yetiştirsin bizde hastamızı muayne edelim. herkes doktor olmuş. birde biz hata yapamayız.acil servise bir allah korusun babanız mı geçirerek geldiğinde bizim ne yapacağımızı düşünme şansımız yoktur. hemen müdaha doğru şekilde müdahale etmemiz gereklidir. eğer bir hata yaparsak bu babanızın canına sizin canınıza mal olabilir. yani bizde hata olmamalı.neyse teşekkür ederim bütün çalışanlara allah kolaylık versin ama doktorları kötü olarak çok kazanan insanlar olarak görmekten vaz geçelim…

commenter
Misafir | Yorum No: 25392 - Haziran,2012

Ben bir öğretmenim ve aldığım maaştan da çok memnunum .Ama şu dr arkadaşların öğretmenlerin maaşlarına dil uzatmalarına sinir oluyorum .Siz 6 yıl okumuş olabilirsiniz ,bizlerde 4 yıl emek verdik .Kpss gibi baş belası bir sınavla uğraştık ,hem oldukça kutsal bir mesleği yapmaya çalışıyoruz .Sizleri biraz şükretmeye ,empati yapmaya davet ediyorum !

commenter
Misafir | Yorum No: 25366 - Haziran,2012

dostlar bazı doktorlarda öğretmenlerde o parayı hak etmiyor. bazıları ders öğretmiyor bazı doktorlarda neyin var deyip geçiyorlar.ama bazı doktor ve öğretmenler bunu bal gibi hak ediyor

commenter
Misafir | Yorum No: 25164 - Haziran,2012

öğretmen kutsal bir meslsk.

commenter
Misafir | Yorum No: 25000 - Haziran,2012

lise hayatımdan sonra 11 sene okudum 28 yaşımda uzman doktor olarak para kaznamaya başladım ondan öncede eğitimim için aileme hep masrafım oldum , en zor sınavları en iyi derecelerle geçtim ne aldığım maaştan memnunum ne de gördüğüm saygıdan tek bildiğim şey çocuğumun asla bir doktor olmayacağı diceksiniz ki o zaman doktor olmasaydın 18 yaşında hayal ettiğim doktorluk mesleği ile günümüz şartlarında uygulayabildiğin doktorluk mesleği arasındaki farkı görebilseydim kesinlikle olmazdım bir tornacıda 18 yaşında işe başlasaydım 10 yılda heralde bir sürü tornacı çalıştıran bir iş yeri sahibi oalacak kadar aklımda vardı yeteneğimde daha çok parada kazanırdım büyük bir ihtimalle..

commenter
Misafir | Yorum No: 24703 - Haziran,2012

öğretmenlik kutsal bir meslektir tamam, lakin 15 dakikalık ölüye otopsi yapmak, bir adamın içini açıp ameliyat etmek, ömrünün en güzel çağlarını ders çalışarak ve pisliğin mikrobun içinde geçirmek gibi bir hayatları yok… sizin korku filmlerinde görüp, ürktüklerinizi biz canlı canlı yaşıyoruz… öğretmen maaşı biraz daha artabilir, ama doktorların ki, en az öğretmenlerin 20 katı olmalı… birde her doktoru yetiştiren bir öğretmen vardır diyorsunuz, başım ağrıyor diyen öğrenciye, benim başım senin 2 katın ağrıyor diyen öğretmen, o öğrenciyi yetiştirmiyor, egale ediyor… (analjezik çak bitane öğretmen!) bazıları hem yarım gün çalışıyor, 3 ay yaz tatili var, haftasonları tatil, özel ders veriyor… ve şikayet ediyor… (tıp okuyan öğrencilerin çoğuna, öğretmenleri ders anlatmıştır, lakin çocuk eve gidip kendisi çalışmıştır… madem çok hakkediyorsunuz, dersaneler niye var?… demek ki işinizi iyi yapmıyorsunuz… o para size yeter. doktorlara yetmez… (artık şu mahmut hoca gurur mizanseninden sıyrılın…)

commenter
Misafir | Yorum No: 24656 - Haziran,2012

güzel kardeşlerim tüm mesleklerin zorluğu iyiliği ve kutsiyeti vede sorumluluğu vardır tüm yorum yazan veya yazamayan kardeşlerimize seslenmek istiyorum hiç çok gerilere gitmeye gerek yok hepinizin anne ve babalarınızın eski gelir ve yaşam şartlarınıza bakın ve hiç iş bulamamış yüksek öğrenimli veya olmuyan kardeşlerinizi düşünebiliyorsanız burada boşuboşuna tartışmalarınızı yeniden düşünürsünüz 900yt maaşlı emekli 65 yaşında mühendis kardeşiniz ağabeyiniz ne derseniz deyin hem mühendis hem iki doktor babası. bırçok öğretmen,polis vs.meslekten dostum olan kişiyim
Allah devletimizin halkımızın rızkını arttırsın hepimiz mutlu tartışmalar yapalım kuranda ayet var, aynen şöyle dileyene ilmi,dilediğime serveti ben veririm. ben bunların hepsini yaşadım kalın hoşça…..

commenter
Misafir | Yorum No: 24633 - Haziran,2012

ne ogretmeni ya.kakara kikiri hepsi.millet dersanelerden ogreniyor.doktorlar ile yanyana kıyaslamışlar.şabalaklar.

commenter
Misafir | Yorum No: 24552 - Haziran,2012

Valla öğretmenler neden boylr asagilik kompeksine kapiliyo anlamıyorum benim babam da öğretmen gurur duyarim babamla ama hep beni kariyer acisindan çalışma yorulma acisindan önde tutar. Öğrenciyken de çalışırken de tıp dis hekimliği eczacilik zor saglik sektorunde. Eczacilik bi nebze diyelim ama tıp ve diste hem devamlı pratik dersler hem teorik dersler. Hiç bi ogretmen adayı sabahlara kadar ders calismamistir. Kpss zor evet ama size göre zor biz girsej havada yutariz lisede bi temeliniz yok üniversitede de iki kitap okuyosunuz okul bitiyo özellikle sözel olanlar. Ama biz sizin telafuz dahi edemediginuz şeyleri vucuttaki noktasina kadar ezberliyoruz bi de bunun pratigu staji var hocalarin asistanlarin havasi asagilamasi var hastaneler bizim sayemizde yürür sabah 8 aksam bes memur gibiyiz ama beş kurus almayız öğrencikte. Derslere girmek zorunlu siz yerinize iki imza caktirdin mi tamam. Bura forum olduğu icib komplekslerinizi dile getirebiliyosunuz ama dışarda agzinizdan kacirmayin cok dalga geçen olur. Yerin dibine sokarlar sizi. Sizin ogrendiginiz akademik bilgiyi biz universite sınavına girerken biliyoduk zaten

commenter
Misafir | Yorum No: 24532 - Haziran,2012

doktorlar tanrının yeryüzündeki elleridir

commenter
Misafir | Yorum No: 24485 - Haziran,2012

hiç kimse kendini doktorlarla kıyaslamaya kalkmasın; her şey apaçık ortada,hala farkında olmayan insanlar varsa belirtmek isterim biz can kurtarıyoruz.kaybettiğiniz sağlığınızı size geri veriyoruz,yaşama dönderiyoruz sizi ailenizi ve en sevdiklerinizi. kısaca tanrının yeryüzündeki elleri gibiyiz ;yaptıklarımızın emeklerimizin nasıl maddi bir karşılığı olabilir anlayamıyorum. yazık ki bizi bu tür muhabbetlerin içine sokuyorlar bizleri sadece maddi kazanç peşinde koşan insanlar olarak gösteriyorlar.gerçekten çok yazık, ülkem adına insanlarım adına çok üzücü…

commenter
Misafir | Yorum No: 24484 - Haziran,2012

ben matematik öğretmeniyim bu ülkede doktor da basbakan da öğretmenin emeğiyle özverisiyle olur lütfen “bi öğretmen” gibi saygısız üslüplar kullanmayın kınıyorum sizi

commenter
Misafir | Yorum No: 24408 - Haziran,2012

Bu paralar gayet iyi…Siz yabancı üniversite mezunları geldiğinde göreceksiniz…Onlar 1000$ çalışmaya hazır.Bütün her yeri saracaklar.Sizin maaşlarınız düşecek…Görün bak

commenter
Misafir | Yorum No: 24378 - Haziran,2012

ağrının bir köyünde öğretmen olarak çalışıyorum. Köyde aile sağlığı merkezide var. 4 doktor ve 4 hemşire var. Çalışma saatleri olarak 08:00-17:00 demişler ama gerçekte 09:00-15:00 ve günde muayene olmaya giden toplam 50 kişi var yok. Aşıydı bilmem neydi köylere genelde hemşireleri gönderiyorlar. ve neredeyse hiç bir zaman 4 hekimi aynı anda orada görme şanmımızda yok. bende aynı köyde öğretmenim 08:20-14:50 saatleri arasında fiilen çalışıp, ders anlatmaktan bitiyoruz. hekimlerin eline geçen 5800 tl. bizim ise 1609 tl maaş+ 480 tl ek ders. tamam adam tıp okumuş benden fazla almalı da BU KADAR DA DEĞİL YA!!!!!

commenter
Misafir | Yorum No: 24221 - Haziran,2012

20763 nolu yorumu yazan arkadaşım keşke tum insanlar senin şu yazdıklarını dikkatlice okuyup şöyle bir düşünseler.eminim bu kutsal mesleği icra eden doktorlara duydukları anlamsız nefret yok olacaktır.insanların emeğinin gerçek karşılığını alabilecekleri adil yarınlar dileğiyle…

commenter
Misafir | Yorum No: 24219 - Haziran,2012

sen binbir emekle çalışıp tıp fakultesini kazanıp 11 sene gece gunduz demeden hayatını insanlara adayıp sonra da bir devlet hastanesinde 1800 tl ye çalıştırılsaydın.bunu gormezden gelip hastaların için canı gonulden çalışsaydın.ama tum bu emeklerinin karşılığında hasta yakınları tarafından darp edilip öldürülseydin.daha hayatının baharında çocoğunu annesinin karnında yetim bırakıp gitseydin ,daha doğrusu yetim bıraksalardı boyle düşünmzdin.bu ülkede doktorlar kadar mesleğini seven yoktur. işte bu yuzden onlar sizin gibi doktorluk kutsaldır deyip de utanmazca doktorlara hakaret eden nankörlere inat mesleklerine daha da fazla sarılacaklardır…

commenter
Misafir | Yorum No: 23993 - Haziran,2012

bir doktor ve bir öğretmen kıyaslanamaz biri okuma yazmayı öğretip hayat kurtarıyor diğeri ameliyathanede hayat kurtarıyor.. yukarıdaki yorumların hepsini okudum.. boş yere yazılmış… her iki mesleğin zorlukları varr….

commenter
Misafir | Yorum No: 23873 - Haziran,2012

Doktorların çoğu para ve için yapıo bu işi mesleğiğinizi sevin biraz çok kutsal bi meslek bence kirletiyosunuz. yapomak için yapıosunuz sırf.
para pul için yapılmaz bu dünya geçici biraz yardım hayat kurtama tarafını düşünün.

commenter
Misafir | Yorum No: 23782 - Haziran,2012

ama doktor can kurtariyo bence ögretmenle kiyslanamaz

commenter
Misafir | Yorum No: 23708 - Haziran,2012

jinekolog asistan doktorlar ne kadar maaş alıyorlar.

commenter
Misafir | Yorum No: 23522 - Haziran,2012

öğretmeni doktoru kıyaslamanın bi anlamı yok o bu kadar alıyo yok bu haketmiyo demenin de bi anlamı yok doktora da öğretmene de verilen para az onlar buna rağmen ellerinden geleni yapıyolar ama bu cahil halk bu allahın belası cahil insanlar napıyo doktorunu öğretmenini öldürüyo darp ediyo… SİZ ÖNCE DOKTORUNUZA ÖĞRETMENİNİZE SAHİP ÇIKIN SAYGI DUYUN… paradan önce onlara hakettikleri saygıyı gösterin onlar size değil siz onlara muhtaçsınız

commenter
Misafir | Yorum No: 23509 - Haziran,2012

bu ülkede faydalı işler yapanlar zaten hep eziliyor 3 kuruşu doktorlara çok görüyorsunuz

commenter
Misafir | Yorum No: 23469 - Haziran,2012

doktor olmak istiyorum derslerim de çok başarılıyım allah ım çok istiyorum yaaaa lütfen yaaaa inşaallah olurum…….

commenter
Misafir | Yorum No: 23454 - Haziran,2012

Kardeşimn sizde devlette doktorluk yapmayın mecburi hizmeti tamamla git özele.
Devlette mühendis 2500-3000 TL alıyor.Ben özelde başladım maaşım düşüktü hamde cok düşük ama 3 4 yılda tecrübemi kazandım şimdi 7 8 bin Tl kazanıyorum ama başlarda süründüm.
Şimdi burda ağlayan doktorlara da kimse kanmasın benim mühendisten cok doktor arkadaşım var.Doktorlar az flan almıyor kandırmayın…

commenter
Misafir | Yorum No: 23383 - Mayıs,2012

Bende tıp kazanamadım diye kafayı yemek üzereydim bunları gördüm sevindim şimdi

commenter
Misafir | Yorum No: 23321 - Mayıs,2012

Devlet hastenesinde doktorum.. Ne yazıkki ayda 3000 tl alabiliyoruz.. kesinlikkle döner sermaye alamıyoruz.

commenter
Misafir | Yorum No: 23060 - Mayıs,2012

vesselam

commenter
Misafir | Yorum No: 22502 - Mayıs,2012

ben de doktor olmak istedim sınavdan önce yaptıım netler belliydi snavdan 5 dk önce istifra edip sınava girememe korkusuyla sınava girdim şimdi matematik gibi oldukça zor bir bölümde 5,5 yıl okuyacağımı öğrendim.hiç birşey göründüğü gibi değil.doktor olmak zordur kıymetlidir,ama bu kimsenin ne yaşadığını bilmeden bir başka mesleğe kolay diyip,kıytırık diye bir kenara atmayı gerektirmez..

commenter
Misafir | Yorum No: 22281 - Mayıs,2012

doktor arkadaşlar sizler hak veriyorum ama unutmayın sizin doktor olup yetişmenizi sağlayanda öğretmenlerdir. Bu gün doktorsanız o öğretmenlerin verdiği bilgi ve eğitimle tıp fakültelelerini kazandınız bence mesleğinizi öğretmenlikle kıyaslamayınız onları küçümsemeyiniz yoksa sizi yetiştiren bütün hocalarınızı incitmiş olacaksınız.

commenter
Misafir | Yorum No: 22229 - Mayıs,2012

Sizlere şunu söyleyim. Ben Amerika’da tıp öğrencisiyim ve burdada saglık sektöründe çok zorluklar var ama sizlerin aldığı maaşları okuyunca gercekten çok kötü hissettim. Amerikada 4 senelik üniversite bitirip sonra MCAT diye tıbba giriş sınavı alıp üstüne 4 sene tıp okumak gerekiyor yani toplam 8 sene. Bundan sonra 4 sene ihtisas yapıp hastanede çalısmaya başlarsanız maaş ayda ortalama 10-12 bin dolar. Annem ağrı uzmanı aylık maaşı 30 bin dolar. Burada doktorlar ne kadar şikayetçi olsalarda sizin çektiğinizden çok daha iyimis gercekten üzülüyorum bu kadar emek bu kadar calışma üstüne böyle az para vermeleri çok yazık. Burada öğretmenler ayda 3-4 bin dolar alıyorlar. Yani hiç olmazsa Amerika’da adil olarak maaşlar veriliyor. Sizlere bol şans diliyorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 20812 - Nisan,2012

işten eve geldiğinde kötü koktuğunu söyleyen çöpçü arkadas kimbilir hastaneden döndüğümde senden çok daha kötü kokuyorumdur belki senin eline küflenmiş bi yemek kokusu var ben üzerimde binbir türlü hastalığın mikrobuyla eve dönüyorum değil kapıda karsılanıp öpülmek eve onca mikropla girmeden dısarda dezenfekte olup gitmenin yollarını arıyorum..gece vardiyasından dönüp coçuğunu göremiyomuşsun üzüldüm adına ama bak ne yap biliyomusun gece nöbet tuttuktan sonra eve gitme o gecenin gündüzünde de calış tam 36.5 saat olunca evin yolunu bulabilirsen kalk git böylelikle coluğun cocugun evde olmuş olur saygılar..

commenter
Misafir | Yorum No: 20763 - Nisan,2012

kesinlikle bu denli polemiklere girmeye gerek yok.insanların birseyleri anlayabilmesi için örneklere ihtiyac var tıp fakültesi öğrencisi olduumu belirtmekle baslayayım sözüme ablam doktor ve abimde türkçe öğretmeni.bizzat ikisinin de eğitim hayatlarını öss ye hazırlanışlarını gözlemleme fırsatım oldu aradaki uçurumu küçük yasıma rağmen cok iyi anladım biri geceler boyu fizik sorularıyla boğusurken öteki edebi akımları ezberledi 3 5 mat sorusu çözdü bu da ona yetti..üniversitede ablam düğün oldu gelemedi tatile gidildi evde kaldı konser oldu kulağını tıkadı hep okudu hep okudu yazmaktan elleri nasır tuttu uykusuzluktan halsiz düştü notları kitapları kendi boyunu astı bizim bakıp okuyamdıımız onca seyi ezberledi acil bi hasta geldiinde bilgsini yeteneğiyle nasıl birleştireceğinin derdine düştü..abim ne mi yaptı toplamda 1 hafta 1. vizeye 1 hafta 2. vizeye 1 hafta da finale calıştı zaten dersi edebiyat kitapları okumaktı ki ablam bunu her boş kaldığı vakitte yapardı..işte şenliklerdi gezilerdi derken carçabuk bitti 4 yıl ablmaınsa en zorlu 2 yılı kalmıştı önünde biri tus a 2 yıl önceden paralar dökerek vücündaki her mekanizmayı tek tek ezberlemeye clışarak hazırlanıp bir taraftan da intörn doktor olarak hastanede calışırken öteki 3 4 ay kpssye calıştı ki sizin o abarttığınız kpss ortaokul düzeyinde matematik sorularının her vatandasın asağı yukarı bilmesi gerektiği genel yetenek genel kültür sorularının olduğu eh biraz da zorlayacak eğitim bilimleri sorularının bulunduğu bi sınav ki bu da sizi diğer insanlardan ayıran öğrenci psikolojisinden anlamanızı sağlayan neyi nasıl öğretecğinizi kime nasıl davranacağnızı belirleyen bir konu lütfen buna da hakim olun yeterli donanıma sahip olun..bu arada söylemeden gecemiycem abim diplomasını alıp cerceveletip asarken ablama hoop dur bakalım önce git güzelc bi sürün sonra gel belki veririz diplamanı dediler..yani o beğenmeyen gitsin diyenler biz kendi isteğimizle mezun olup diplomamazı alıp gidemiyoruz bile..derken her ikisi sınavı kazanıp iş hayatına basladı biri yarım gün okuluna gidip gelip düzenli huzurlu sakin bi hayata sahipken(yılın yarısını tatille gecirdiğini söylemeye gerek yok siz benden iyi bilirsiniz öğretmen arkadaslar)öteki 36.5 saat calışıp eve gelip yemek yapayım die uğrasırken oturduğu yerde uyuyakaldı maaş mı cok da önemli değil aslında abim ders ücretiyle birlikte 2 milyara yakın maaş alırken ablam da o çok abarttığınız hasta geldikçe geometrik arttığını sandığınız dönerle birlikte 2 milyara yakın maaş aldı. o poliklinik senin bu servis benim kostururken senin paranı ben veriyorum diye bas bas bağıran saygısızlıkta sınır tanımayan uykusuzluktan gözleri bulnaık görürken max verim almaya çalısan olarak gençlğini soldurmaya devam ediyor..tıp fakültesi dönem 2 öğrencisiyim ülkenin en iyi üniversitelerinde mühendislik okuyan pek çok arkadasım var benim her ayrıntısını ezberlmek zorunda olduğum 5 10 sayfa notu bu neya insan bunu ezberleyebilir mi derken aslında benim onun gibi binlercesini ezberlemem gerektiğini hatırlatırım..sonra sayın öğretmen arkadas eğer sende ilk yılında kazandıysan 22 yaşlarında hayata atılıp düzenini kurarken 7 yıllık tıp eğitimime ek 5 6 yıl uzmanlıkla 30 lu yasşlarda bir nebze de olsa refaha ulaşıcam derken boğazıma bıçak dayanması heyecanla anne baba olmayı beklerken doğacak çocuğumu görmeden hunharca katledilmeyi bana müstehak olarak görüyorsan lütfen bu mesleği bırak benim annem babam da öğretmen ve ben bir öğretmenin emeğe saygı duyması gerketğini hümanist duygularla yüklü olduğunu ve elinde yetişecek yavrular için merhametle dolu olduğunu herkesten iyi bilirim..yorumların hepsini okuyacak kadar vaktim olmadı fakat bi yerde bi tıp fakültesinin eskisi kadar değeri olmadığını böyle selerin eskide kaldığını söyleyen bi yorum okudum soruyorum o arkadasa radyasyonun kimyasal maddelerin zehirli atıkların vücudumuzda kol gezdiği şu çağda hastalıkların patlamak için en ufak tetikleyiciyi beklediği yeni nesilin insan donanımınn bile tam olup olmayacağından emin olunamadığı kanerin grip kadar ve daha pek çok ismi henüz konulmamış hastalıkların öngörüldüğü zamanda nitelikli donanımlı bir tıp öğrencisinden daha kıymetli olna ne bilmiyorum.. para mı hatır para değil uzman doktor olabilmek için harcanan emek lise mezunu olarak ticarete atılmaya harcansaydı inanın fabrika zinciri kurmaya yeterli olurdu..söylermisiniz daha dün bir doktor abi haince öldürülmüşken beni doktor olmak için u kadar çabalmaya iten ne alacağım 2 milyar maas mı????hayır mesele para değil mesele BETER OLUN lafını duymak yerine İYİKİ VARSIN DOKTOR HANIM /DOKTOR BEYİ DUYMAK..ALLAH SENİ EKSİK ETMESİN cümlesini duymak yoksa inanın çekilir iş değilsenin işin bu diyen öğretmen arkadas sınıfındaki 30çoçuğun 30 unun da gönlünü alabildin mi herbirine vay be ne iyi öğretmen dedirtebildinmi ki bana baktığım 100 hastanın her biriyle özel ilgilenip gönlünü almamı emrediyorsun???bizler robot değiliz insanız unutulmasın hastanın yapacağı saygılı davranmayı bilip şifayı allahın izniyle sağlıyacak olan doktora itimad etmesi doktotun yapacağı da hastanın yardıma ve ilgiye muhtac olduunu bilip işinin insan canı oduğunu unutmadan donanımını had safhada tutup insan kaynaklı hataları minumuma indirmektir..umarım mezun olan akadar birşeylerin kymeti bilinir de ben de ülkeme vatandasıma hizmet etmekten onur duyarım..ama yok hala hastanın hastalığıyla ilgilenmek yerine doktorun hayatı maası refahına dil uzatacağı utanmadan şiddet uygulayacağı saygısılıkta sınır tanımayacağı bi ülkede çalışmak zorunda bırakılırsam söyler misiniz ben neyin mücadelesini vericem ki 12 yıl???o zaman biraz daha mücadele verip çabamın takdir bulacağı ülkelere gitmenin yollarını araraım ha sanmayın cok zor bişe değil bu tus tan daha basit sınavlarla yabnacı dil kafi geliyor..sizler de iran dan gelen doktorlara derdinizi anlatadurun inş fayda görürsünüz neyse canım baktınız anlamıyor yazamıyor istediğiniz ilacı yumruğu indirirsiniz yüzüne ama tabi önleminizi de alın bunlar öyle türk doktoru gibi olmayıp karsı saldırıya gecip sizin hasta olduğunuzu unutabilir bizler sizin sağlık gönüllüleriniz olarak şimiden uyaralım ha bir de sınıfımızda var üç beş arkadas o antalya tıplı arkadasın bahsettiği gibi yakınımı emanet edemiyecğim cinsten kim mi onlar sınavları 30 la 40 la gecmeye calışan össden cok cok basit bir sınavla türkiyede okumaya hak kazanmış yabancı uyruklu arkadaslar..saygılar daha güel günler görmek dileğiyle ..

commenter
Misafir | Yorum No: 20692 - Nisan,2012

öğretmen kadar taş düşsün başınıza, örnek verecek başka meslak bulamadın mı? nankör…

commenter
Misafir | Yorum No: 20689 - Nisan,2012

siz doktorlarla uğraşmaya devam ettikçe iyileşmeyi bile haketmiyorsunuz..paraymış,yesinler..doktorun hak ettiği ücretin karşılığı bile yok..

commenter
Misafir | Yorum No: 20683 - Nisan,2012

maaşlar çok az yaaaaaaaaaaaaaaaa

commenter
Misafir | Yorum No: 20615 - Nisan,2012

yine bir doktor öldürüldü,gencecik bir doktor..

ama;

Gidin size bakmak zorundalar!!!!!!

O ayda 16 nöbet tutardı? olsun size bakmak zorundalar!!!
O nöbet sabahı çalımaya devam ederdi? olsun size bakamak zorundalar!!!
O hastasını kurtarmak için çoğu zaman yemek yemezdi? olsun size bakmak zorundalar!!!
O 4 aylık çocuğunu iki günde bir bir kaç saat görüyordu? olsun size bakmak zorundalar!!!
O bu şartları elde etmek için 24 yıl okudu? olsun size bakamak zorundalar!!!
O Türkiyenin beyinlerinden bir tanesiydi? olsun size bakamak zorundalar!!!
O Hulusi Behçetin, Gazi Yaşargilin gençliğiydi? olsun size bakamak zorundalar!!!
Onu bıçaklayanı bile iyileştirmek için bekliyordu? olsun size bakamak zorundalar!!!
Yeşil kartlı bile ona “senin maaşını ben veriyorum” diyordu? olsun size bakamak zorundalar!!!
Evet o size baktı!!!! o size çok iyi baktı!!! ama birisi belli ki ona kötü baktı!!! ama çok kötü baktı!!
Öyle bir pencereden baktı ki!!! televizyon izledi bir başka baktı!!! demeç dinledi, daha bir başka baktı!!!gazete okudu, daha bir başka baktı!!!
En son “gideceğim bana bakmak zorundalar” diyen birisi, ona çok kötü baktı!!!

Önce en hasssas yerinden saf ve temiz kalbinden, sonra canından ciğerinden, yetmedi daha derinden şah damarından baktı!!!

Şimdi bunu bu duruma getirenlere sesleniyorumm!!!!!

4 aylık çocuğa da siz bakarsınız artık!!!!!

commenter
Misafir | Yorum No: 19796 - Nisan,2012

yorumları okudumda bir doktor 5000 tl den aşağıya maaş almamalı adamlar tıp fakultesini kazanmak için kaç yıl okuyup çabalıyor tabiki çalıştıklarının karşılığını alacaklar tabiki en özel yerlerde tatil yapacaklar onlar daha iyilerine layık

commenter
Misafir | Yorum No: 19527 - Nisan,2012

Herkesin mesleği kendisine göre zordur.Ben bir Veteriner hekimim.5 yıl tıp eğitimi aldım üzerine hayvan dersleri, üstelik ülkemizde üniversitelerimizde branşlaşma denilen şeyden eser yok.Herşeyden sorumluyuz.Kedisi,köpeği, ineği, koyunu, keçisi, domuzu, atı, kanatlısı ayrı ayrı dersleri var.Şuram ağrıyor diye gelebilecek derdini anlatıcak bir kişi yok karşımızda.Biz bilmek zorundayız.Materyalimiz hayvan, tek hatamız ile ölümüne sebep olabiliriz.Bilmiyordum deme şansımız yok, düşünemedim deme şansımız yok..5 yıl boyunca sabahtan akşama kadar okula gitmek zorundasınız %80 devam zorunluluğunuz var ve sürekli quizler,klinik ve lab. sınavları. Okulu bitirene kadar canımız çıkıyor. Okuldan mezun olduktan sonrasını saymıyorum bile.. Doktor arkadaşlara buradan haksızlık yapmayalım lütfen. Okulu kazanmakta, okumakta çok zor üstelik ömür boyu sürekli tıp alanındaki gelişmeleri takip etmeleri gerekiyor, ne için insanların sağlıkları için! Çok para kazanmayı hakediyorlar.Materyaliniz can ve tek hatanızla ölümüne yol açabilirsiniz bu nasıl bir strestir hiç haberiniz var mı bundan??? Diğer meslek dalları ile ilgili hiç bir şey söylemeyeceğim, herkes insan gibi yaşasa keşke. Sadece eleştiri yaparken bu kadar acımasız olmayın lütfen.Adaletli olun.

commenter
Misafir | Yorum No: 19140 - Mart,2012

performansa dayalı ek ödeme hikayesi nedir , pratisyen hekim için 3777tl yazıyor :)

commenter
Misafir | Yorum No: 19139 - Mart,2012

performansa dayalı ek ödeme hikayesi nedir pratisyen hekime 3777tl felan diyor anlamadm?

commenter
Misafir | Yorum No: 19135 - Mart,2012

vayyy arkadaşş…bu hayatta herkes kendi seçimini yapıyor..ALLAH ın(c.c.) da izniyle tabiki..en hayırlı olan neyse onu yapıyor..şuan az para alanların maaşları yüksek olsaydı yoldan sapacaklardı belkide..yada şimdi çok para alanların paraları az olsaydı hırsızlık gibi kötü işlere yönelecektiler..bu dediklerim tabiki herkes için geçerli değil..ama herkes rızkı neyse onu yiyor..tanıdığım çok öğretmenim var puanı tıpı tutmasına rağmen matematik öğretmenliğini tercih etmiş olan,yada tıpı tutturupta mühendis olan insanlarıda çok gördüm..yada tıpı çok isteyip kazananıda,kazanamıyanıda..bu tercih meselesi..insan kendini bilmeli..kafasında nerde okuyacağı ne yapacağı belli olmadan ilk başta şu soruları sormalı kendine..ben kimim ne olmak istiyorum..parayı cokmu seviyorum..başkalarının benden yüksek olmasını kaldırabilirmiyim..vs…eğer kendimize verdiğimiz cevap’kimse beni ilgilendirmez,ben kendi idealime bakarım sonra parada önemli olur tabiki..’yada ‘ben kimsenin benden üstün olmasını kaldıramam ne para nede mevki konusunda bu yüzden elimden gelen herseyi yapmalıyım.’ olmalı..ben ne öğretmen nede doktorum.ama şu bir gerçek ki öğretmenlik rahat meslek ..kazanması okuması çalışması..evet tabiki zor meslek bi konuuyla ilgili bişey bilmeyen ve kapasitesi eşit olmayan topluluğa o konuyu anlatmak..herkes beceremez yetenek gerekir..doktorluğa bakarsak herkes doktor olamaz istikrar,çaba,hırs,azimde gerektirir..ilk 10binle alınan bi meslek grubu böyle kötü karşılanmamalı..her iki mesleği isteyenler var,umutlu olanlar,ideali olanlar var..bişeleri elde etmiş insanlar olarak bu kadar rahat konuşmayın derim meslek sahibi arkadaşlarım..ALLAH çok para isteyene çok versin hayırlı para versin..herkesin isteğinide yine hayırlısıyla gerçekleştirsin..başkalarının konumlarından rahatsız olanlar kin ve hasetlerinden hiç bişeyin sahibi olamazlar..kimse kimsenin elinden tutup yukarı cıkarmadı veya elinden tutup asagı indirmedi..herkes kendi yoluna baksın..diyelimki doktor düşük aldı ne olcak senin geçimin yerinemi gelecek..neyse ALLAH A EMANETSİNİZ..siz okumus insanlarsınız örnek olun herkese..meclisteki vekiller gibi(kiaslında onlar cok düzgün konusması gereken insanlar vede seviyeli konusmalılar)seviyesiz konusup,gereksiz tartışmalar içine girmeyin..konusmalarınızla ülkemizin seviyesini yükseltin..

commenter
Misafir | Yorum No: 19129 - Mart,2012

Yorumları göz gezdirdim. Öğretmenler ile doktorlar adeta birbirine girmiş. Çok üzüldüm. Ben de öğretmenim.HEr meslek grubunun kendisine göre sıkıntıları, avantajları, dezavantajları var. Hepimiz, özlük haklarımızda mağduruz malesef. iktisadi sıkıntılarımız ister istemez iş performansımıza yansıyor. Aklında sorunlarıyla sınıfa giren öğretmen ne kadar verimliyse hastasıyla ilgilenen doktor o kadar verimlidir.Ayrıca öğretmen hiçbir meslek grubuna kötü söz söyleyemez.Söyleyenler sanırım ez-kaza öğretmen olmuştur derim. Zira biz öğretmenler, öğrencimizin hakkıyla geldiği makamlarıyla gurur duyarız. En yakınları kıskanırken,biz muvaffakiyetleriyle onur duyarız. Yeni nesli kuracak olan da yıkacak olan da biziz. Lütfen öğretmen arkadaşlarımız yorumlarını yazarken daha hassas olsunlar.

commenter
Misafir | Yorum No: 18906 - Mart,2012

Her doktoru yetiştiren bi öğretmen war düz mantık o zaman şöle diyim her sezeryanla doğan öğretmeni doğuran bi doktor war:DBeyin Bedavalık oynamanın bi anlamı yok.Ben tıp fakültesi 2.nci sınıf öğrencisiym hane bi yıl şu öğretmenlik okuyanlar gidip tıp fakülteisnin 1 yılını okusunlarda yüzde 95i sınıfta kalmazsa o zman.arkadaşım kalkıp bi ygsdir matematik fiziktir kalkıp bunları yapamayan adamlar bu okulu hiç okuyamazlar.bugün öğretmenlik daha cazip bi meslek olsaydı ben öğretmen olurdum öss başarı puanımla sen öğretmenlik yapamazdın bunuda düşün.1.5 milyon adam içinden ilk 10 bine giren okuyor.arkadaşım ben isityorum ki madenciler bizden doktorlardan fazla maaş alsın istiyorum ama öğretmende ayrı mevzu geçmişe gidip düşününce 100 öğretmenim olmşsa 2si kalıcıdır eyw derim o adamlar işini düzgün yapıolar derim diğerleirni sallarım inan çünkü diğerleirnin yapacağı şeyi insanlarının yüzde 70 i yapabileck düzeyde şeyler yapıyorlrdı. ama doktorların yaptığı işi insanların sadece yüzde 1i aynı başarılı yapar bunu bilmekte lazım..Şu an tıp fakültesinde biyokimya dalında fen edebiyat çıkışlı hocalarımızı görüoruz tam bir fiyasko ya pi sılaytta silik çıkmış diye anlattığı konudaki pi yi tüm ders boyunca tt T T t harfi diye okudu ya o neyse konuşacak diyeck çok şey war Arkadşım ben 3 milyar parayla çalışmam bu ülkede azerbeycanlı doktor kardeşleriniz size bakar daha yada cemaatci önüne zmanında 1 tl lik çikolata konup ardından risale kitabı açılan kardşeleriniz şimdi kalkıp bu ne hırs bu nasıl bi bencillik nasıl bi tatmin olmamzlık demeyin.. benim için mütevazuda sistemin çarkına ucuz maliyetle yağ sürmedir.Sen bana bu kadar çektirdin benimde yağım pahalıdır kardeşim öle ucuza yağını sürmem.İşe başlarım hasta gleirde ilgi göstermem burun kıvırırm demiyorum ya hep ya hiç diyorum.bununda iyi anlaşılması lazım.Kalkıp başka memlkette doktorluk yaparım daha az maaşa inan bu şartlarda bu ülkede yapmayacm

commenter
Misafir | Yorum No: 18903 - Mart,2012

her öğretmeni iyileştiren de bir doktor vardır,boş lafı bırakın

commenter
Misafir | Yorum No: 18898 - Mart,2012

peki çocuk doktoru ne kadar alıyor öğrenciyim ve ödew için gerekli?

commenter
Misafir | Yorum No: 18818 - Mart,2012

Tek bir şey yazacağım ogretmen ve doktoru kiyaslayanlar için her doktoru yetiştiren bur ogretmen vardır. Aması maması yok.

commenter
Misafir | Yorum No: 18534 - Mart,2012

türkçe öğretmeni arkadaş:
bağlaç olan -de’nin ayrı yazılması gerektiğini hatırlatıp mesajıma başlamak istiyorum (hiçte değil hiç de,bide değil bir de vs..)

matematik öğretmenliğinin puanı yüksekti çünkü aöl mezunlarına 22 puan civarı havadan puan geliyordu,bilmiyor değiliz..

sen 200 kişiye bir şey anlatıyorsan ve bunu doktor yapamaz diyorsan seni fakültelerimize davet ediyor ve doktor hocalarımızın kaç kişi önünde ders verdiğini görmeni istiyorum,hem de lise çocuklarına değil doktor adaylarına..

akdeniz üni.mezun arkadaşın o cümlesindeki amacı sağlık sisteminin bozukluğuna işaret etmek ve eğitim sisteminin yanlışlarına atıfta bulunmaktı,bunu her mezun diyor zaten,magazinciler gibi işine gelen yeri kesip alma..

evet herkesi öğretmen yetiştiriyor ama bu tıpçılar için lise sona kadar geçerli,ötesi sadece bizim akademisyen doktor hocalarımız görevi,sizin işiniz öss’den sonra bitiyor ve bunu sadece doktorlar için değil herkes için yapıyorsunuz,o yüzden sadece doktorların sitelerine veya haberlerine girip yorum yapmayın,sizi mühendislerin sitelerinde arkeologların sitelerinde falan da görmek istiyoruz..

her zaman diyorum,doktorun aldığı 3 kuruşu kendi aldığınız 2 kuruşla kıyaslamayı bırakın da topçulara ve popçulara bakın..

commenter
Misafir | Yorum No: 18420 - Mart,2012

Bİ arkadaşım öğretmen olmayı kolay sanıyor arkadaşım ben Türkçe öğretmeniyim türkçe-matemetik mezunuyum ve burayı dönemimde yüzde 3 e girenler kazanıyodu ve 5yıl okudum hiçte yatarak geçmedik bunu bırakalım ve şimdiki sistemde bana en güzide tıplar bile geliyordu.O zaman ki sistemde meslek tercih kısıtlaması bildiğimiz üzere vardı ve ben Türkiye nin en iyi okulundan 1.lik le mezun olarak bölümümü kazanabildim.Kendisi fazlaca cahil bide arkadaşım o dönem de araştırsın MAtemetik öğretmenliğinin puanı daha fazlaydı arkadaşım….o nu da boşver arkadaşım senin tahsil hayatında ufkunu açamamışsın ,e düşünce sistemini geliştirememişsin öğretmenlerin tatiline takılma ve maaşları da çok az ,,bilindiği üzeere ülkelerin gelişmişlik düzeyinde ilk olarak eğitim alanına bakılır ,kaliteli ve itibarı her daim sağlanmış öğretmen demek iyi doktor,mühendis,başbakan ,müsteşar,ve toplum demektir seni yetiştiren öğretmen ne yazık ki kaliteli değilmiş….tıp kardeşim türkiyede 6yıl ama çinde 2.5 yıl ayrıca ben tıpçı ve birçok arkadaştan iyi matemetik yaparım …velhasıl tıp okumak zannedilenin aksine sayısal puan gerektirmyen bi bi bölüm ve siz çok mu çalışıyor muşsunuz ve çok iyi eğitim mi gördünüz o yüzden mi AKdeniz üniveristesi tıp fak 1.si arkadaşlarıma yakınlarımı emanet etmem dedi ve işin gerçeği Türkiye de ki pek az kimseye doktor olarak emanet ederim dedi..ve sağlık mühimdir arkadşım hem fikiriz tatmin edici maaşlar verilmeli….ammma pek havalısın unutmaki öss se yüzde 1.5 e girerek biz bu bçlümleri kazanıyoruz …b en her dönem doktor arkadaşlar daha fazla çalışmışımdır…sen bu yorumu yaparak öğretmenliğe değil kendine hakaret ettin.çocuğuna verdiğin değeri gösterdin…HZ ALİ (R:a) “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum demiştir” idrak edebilirsen…sen ne yapıyon ki hepiniz cerreh değilsiniz herhalde ameliyata girmiyorsunnuzdur..bak veducuma yaz ilaçları…hele gelde bi okulda partisitip gerandium eklerini en basitinden anlat ve 200 lise talebesiyle uğraş nasıl madara olursun….sen aşağılayıcı dil kullanıyon..okulda veli eti senin kemiği benim sayın hocam der bana emanet eder çocuk kafamı bozarsa veririm sıfırı bırakırım sınıfta…sen ya hasta ya gir sıraya dersin hasta da seni bi güzel fırçalar ,tartaklar………aldınmı sayın hekimim….kişileri sağlığına kavuşturmak çok manevi doyum sağlayan bi olay işinizin de kaldıki zorlukları olabilir ama bi öğretmen 1700 net alıyor denirmi …sen çocuğunun daha kaliteli nitelikli yetişmesini mi istersin yoksa sadece diploma sahibi olmasını mı…arkadaşım seenin biraz mürekkeb yalamışlığın var ise gece başını yastığa koyduğunda yazlıkları mı duygularını karıştırmadan düşün ve öğretmenlere hak ver öğretmenlik meslek değildir bi sevdadır gönül işidir sen git diğer meslek erbablarıyla tartış…..

commenter
Misafir | Yorum No: 18407 - Mart,2012

17836 NOLU DEĞERLİ YORUMCU, GEÇMİŞOLSUN DİLEKLERİMLE SANA TÜM MESLEKTAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM. HEKİMLİĞİN BÜTÜN BU MADDİ HESAPLARDAN UZAK, ŞİŞİRİLMEMİŞ EGOLARLA NASIL YAPILDIĞININ EN YAKIN TANIĞISIN. UMARIM BUNDAN SONRA DA HERŞEY SENİN VE TÜM ARKADAŞLARIN İÇİN YOLUNDA GİDER…

commenter
Misafir | Yorum No: 18299 - Mart,2012

düşündükten sonra topçu veya popçuları da düşün kardeş..

commenter
Misafir | Yorum No: 18292 - Mart,2012

ya asgari ücretle geçinenleri düşüğnsek acaba

commenter
Misafir | Yorum No: 17960 - Mart,2012

Öğretmen Lisesi’nde okuyorum şunu söyleyebilirim ki doktor olmak zeka işi değil çalışma işi. İlk dönem teşekkür alamayan arkadaş şimdi hepsini 5 getiriyor üstelik 1 saat çalışmayla. Devlet doktor olan arkadaşlar biz süper deli dehşet paralar vereceğiz hepiniz yaşayacaksınız demedi, üstelik o doktorlara çok para veriyor dediğiniz ülkeler Dünya’nın en büyük ekonomileri, bugün Azerbaycan’da bizim süper olmayan doktorlarımıza 300 Dolar maaş veriyorlar. Bir öğretmen 4 sene yata yata okuyup 2 milyar maaş alıyorda siz niye doktor oldunuz öğretmen olmadınız? Size göre demesi kolay ama unutmayın sizi yetiştirenler zaten öğretmenler, bugün bir biyoloji öğretmeni KPSS’den 93 puan ve üzeri almazsa atanamıyor. Mesela bugün zekiyim tıpa gittim diye gezinen arkadaşlara madem zekisin sınava çalışmadan 100 almayı denesene desek alamazlar. Mütercim-tercümanlık okuyup+uluslararası ilişkiler+iktisat okuyarak üç anadal ve doktora yapmış bir kişi 10000-15000€ gibi fiyatlara şirketlerde çalışıyorlar. Madem beğenmiyorsunuz doktor maaşlarını gidin ticarete atılın. Bu ülkede 1-Milletvekili, başbakan vb. hükümet görevleri 2-Ünlüler 3-Doktor kazanıyor parayı.

commenter
Misafir | Yorum No: 17949 - Mart,2012

Ben de doktor olmak istiyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 17836 - Mart,2012

24 yaşındayım yakın zamanda ilik nakli oldum ve ölümden döndüm yanımda kim vardı gece gündüz hakkını dünyaları versem ödeyemeyeceğim doktorlarım vardı iyiki varsınız yüce gönüllü insanlar.ÖZELLİKLE HEMATOLOGLAR dediğim gibi para pulla ölçülmez emekleriniz.Bu doktorlar hakkında atıp tutanlar canlarının bedellerini henüz ödememiş olanlar.SİZLERİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUZ HEPİMİZ:)))Allah sizede muhtaç etmesin sizide başımızdan eksik etmesin………………

commenter
Misafir | Yorum No: 17795 - Mart,2012

neden doktorlarla öğretmenler yarış halinde bunu anlamadım. üniversite sınavında yarışsınlar bence. zeki olanlar doktor oluyor, çok çalışıyor ve sonuçş olarak da çok kazanıyor gerçek bu. doktorlara verilen maaşlar az ama diğer meslek gruplarına verilenler daha da az bu açıdan bakılımalı ve ortak mücadele verilmeli. hükümet meslek gruplarını birbirlerine kırdırıyor akıllı davranmak zamanı bence.
dr.

commenter
Misafir | Yorum No: 17568 - Mart,2012

bu güleryüz olayına bu kadar takılmayalım.Bence biz doktorlar da bu kadar savunma olayına girmeyelim, hatalı değiliz ki neyi savunuyoruz.Bu kadar almamız uygun görülmüşse ve halk bunu çok görüyorsa biz buna karışmamalıyız.Herkes daha çok kazanmak ister değil mi? bu da doğal insan davranışı biliyoruz.
Ailesinden ayrı bir çok insan var, geceleri çalışan binlerce, geçinemeyen milyonlarca, ülke gerçeği…Doktorların hazmedemediği çocukluktan beri vaat edilenlerle, karşı karşıya oldukları o kadar.O yüzden kendimize kızıyoruz, mesleğe lanet ediyoruz, bazen sıra kavgası yüzünden bir hastaya kızıp arkasından gelen 2-3 hastaya güleryüzlü olamıyoruz, kusura bakmayın.Bu coğrafaya da can sıkıntısı olunca okkalı küfür etmeyen, edemeyen, etmemesi gereken bir iki meslekten birinin mensubu olarak maalesef memnun değilsekte başka bir iş yapamayacağımızı da biliyoruz.o yüzden birbirimizi anlamaya, insan olduğumuzu kavramaya, birbirimize ihtiyacımız olduğunu acilen öğrenmeye başlamalıyız.
iyi akşamlar Op.Dr.A.TUNCEL

commenter
Misafir | Yorum No: 17566 - Mart,2012

Ülkemiz insanlarının nasıl güç koşullarda yaşadığını hepimiz biliyoruz.Beni ilkokuldan itibaren okula bağlayan ve geleceğimi bu şekilde inşa etmemi sağlayan öğretmenlerime saygılarımı sunuyorum ve artık bu para olayından bezmiş doktor arkadaşlarım adına özür diliyorum.Geçimini sağlamak adına kötü koşullarda çalışan insanları hergün görüp üzülüyoruz.Keşke herkes istediği gibi yaşayabilse, keşke birgün Türkiye Norveç gibi refah bir ülke olsa..Bende mecburi hizmetini yeni bitirmiş bir uzman doktorum, ülke koşulları içinde herkes alması gerekenin gerçekten yarısını zor kazanıyor.Ama maalesef en çok doktorların aldığı konuşuluyor, ve bu da doktorları bir şekilde müdafay zorluyor.Bizlerde niye bu paraların daha fazlasını kazanmamız gerektiğini anlatma derdine giriyoruz ve sonuçta paragöz olup çıkıyoruz.Tabiki bir amerika kadar çok, bir azerbaycan kadar az para alamayız, her ülkede yaşam giderleri farklı, maaşlar ona göre farklı farklı.Almanyada çalışanlar Almanyada zengin olamazken, Türkiye’de bir sürü şey alabiliyorlardı örneğin.
Hepsi bir yana bizler ders çalışınca aferin kızıma takdirini bekleyen, bununla mutlu olan insanlarız, hayata biraz geç başlayabildiğimizden ya da belki pişmanlıklarımızdan, kaçırdıklarımızın azabından ancak takdir edilme duygusuyla kurtulabiliyoruz.Bilimin üretilmeyip sadece satın alındığı bir ülkede,bunca yıl bilime gönül vermiş insanlar olarak açıkta kaldığımızı farkediyoruz.Olmaddan takdir edileceğimizi, saygı göreceğimizi, kutsal meslek sahibi biri olacağımızı kazıya kazıya büyütüldüğümüz gerçeğini de ancak iş hayatına atılınca anlıyoruz.çok yorgun olduğumuzda huzursuz, sinirli, asık suratlı oluyoruz doğru ama inan ki doktorun asıl görevi iyileştirmek olduğuna göre eğer hastanın iki tatlı söze ihtiyacı yoksa birçoğu iyileşiyordur demektir.

commenter
Misafir | Yorum No: 17416 - Mart,2012

Misafir 17261 şükretmek farklı,az bulmak farklı. biz de şükrediyoruz ama az olduğu bir gerçek,hele ki avrupa-amerika ile kıyaslandığında türk doktorlarının başarıları ve maruz kaldıkları şiddet,saygısızlık dikkate alındığında..

commenter
Misafir | Yorum No: 17261 - Mart,2012

BEN 5 YILLIK MÜHENDSİM.3500 TL MAAŞ ALIYORUM.ŞÜKREDİYORUM. DOKTORLARIN DA ŞÜKRETMESİ LAZIM…

commenter
Misafir | Yorum No: 17203 - Mart,2012

doktorlar başımızın tacı kimse onlara dil uzatamaz

commenter
Misafir | Yorum No: 17000 - Mart,2012

hekimlik kutsaldır ve bir meslektir. her meslekte olduğu gibi karşılığını hakkıyla bekler

commenter
Misafir | Yorum No: 16886 - Şubat,2012

ben diş hekimi öğrencisiyim meslegimizde 1.500 alanda var 30.000(tek seferde) alanda var ben bunları gözümle gördüm konu sadece paraysa dedemin bi sözü vardı para çalışmayla gelseydi hamallar zengin olurdu önemli olan erdemli ahlaklı olmak şerefli yaşamak çevremde bir çok hekim var doğru klinik ve (özellikle)acilde işleri çok zor ama etik olarak hekim bu yolu seçtiyse hastanın sağlığına kavuşması daha önemli diye düşünüyorum.İnsan sağlığı o kadar ucuz değil

commenter
Misafir | Yorum No: 16743 - Şubat,2012

Doktorlar haklısınız her şeyden önce sağlık gelir.

commenter
Misafir | Yorum No: 16280 - Şubat,2012

Bence her meslek icraatçisinin paraya ihtiyacı olduğu kadar saygıya ve güzel bir teşekküre ihtiyacı var. Hekim sizi muayene edince ona teşekkür etmeyi ihmal ederseniz o da tatmini parada arayabilir. Ayrıca egolarını bastırabilmek mümkünse temizleyebilmek büyük insanların harcıdır. Zor olsa bile…

commenter
Misafir | Yorum No: 16079 - Şubat,2012

Misafir | 15845 – Şub,2012

doktorların çok hakkı yeniyor bence ne kadar alsalarda helali hoş olsunn

arkadaşs katılıyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 16078 - Şubat,2012

maaşları çok az acıdım yaa

commenter
Misafir | Yorum No: 15845 - Şubat,2012

doktorların çok hakkı yeniyor bence ne kadar alsalarda helali hoş olsunn

commenter
Misafir | Yorum No: 15833 - Şubat,2012

doktorluk diğer hiçbir meslek ile kıyaslanamayacak kadar meşşakkatli ve zor bir meslektir önce herkes bunu bilsin ayrıca hiçbir öğrenci tıp öğrencisi kadar kafa patlatmaz zaten patlatabilse büyük bir ihtimalle tıp okuyor olacaktır maaş konusundada uzmanlık yapmamış bir doktor bile en az 7.000 8.000 tl maaşı hak ediyor sırf bu okulu bitirebildiği için kafasını gereğinden fazla yorduğu için.gerçekler ise o kadar acı ki doktor kesinlikle hakketiği rakamı alamıyor bırakın 3000 ni 4000ni 20.000 bile az uzman bir doktora !!!

commenter
Misafir | Yorum No: 15823 - Şubat,2012

Farklı meslek guruplarından farklı insanlar birbirilerinin maaşlarını çekiştiriyorlar, komik olan bu insanların hepsinin kiralarını zor ödüyor, evini zor geçindiriyor olması… birbirinizin maaşlarını karşılaştırmayı bırakın üst koltuklara bakın.

commenter
Misafir | Yorum No: 15809 - Şubat,2012

yahu dr un kıyaslanacagı meslek ögretmenlik midr sorarm size.yata yata oku yata yata çalış.hangi ögrencin gece 3 te arıoda senı kalkıp soru çözüosun.uykusuz 50 saat ayakta durduğumu bilirim siz neden bahsediosunz,kalkmış bide karşılastrma yapıosunz.ama ben mesleğimi seviyorum,bi Allah razı olsun sözü benim için herşeye bedel.siz anlayamazsınız bunu.herkes işini yapsın önce işini.milletin kazandığı paradan size ne.belki 20.000 tl alıorum napacan.cok diosan gel bölüşelim.sen akşam 4 te evıne git haftasonu yat,bayramda seyranda tatil yap,bu arada bi sıkıntın olursa bilki ben hep hastanedeyim gel paşam bakarım sana.benden cok para alman umrumda değil.herkes onu bilsin

commenter
Misafir | Yorum No: 15657 - Şubat,2012

la nedır sizin derdiz öğretmen olmasa doktorda olmaz sonuçta doktorları okutan kim öğretmenlerrrrrrrrrr

commenter
Misafir | Yorum No: 15639 - Şubat,2012

Azerbaycan Bakude Genel Cerrahim 190 USD maash aliyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 15571 - Şubat,2012

1)doktor maaşını yüksek bulanlar doktor olsunlar,beyin bedava..
2)kardeşim öğretmen,ben doktorum,o yata yata bitirdi ve para kazanıyor,ben evin yolunu unuttum,onun maaşı benden yüksek,döner ve nöbet olmasa aç kalacam,devletin sana verdiği önem maaşınla orantılıdır
3)tatil yapmak istemeyen,36 saat uykusuz nöbet tutmak isteyen,cenazesine düğününe gidememek isteyen gelsin doktor olsun,olabiliyorsa tabi..
4)yansıtılan maaşlar yalan,bir tıp fakültesine gidip bir hekime maaşını sorun,size bordrosuyla beraber gerçekleri göstermezse gelin yüzüme tükürün..

commenter
Misafir | Yorum No: 15355 - Şubat,2012

ne çok sevenimiz varmış dr:)

commenter
Misafir | Yorum No: 15250 - Şubat,2012

bence bu maaşlar çok AAAZZZZ bide doktor olmak istiyorDUM

commenter
Misafir | Yorum No: 14616 - Şubat,2012

wayyy

commenter
Misafir | Yorum No: 14535 - Şubat,2012

13934===> bence bu sayfadaki en başarılı, en yetenekli, en zeki, doktorların kralı, hocaların hocası tek doktor var işte da 13934 başkada konuşmaya gerek yok… bide şu yukarıda elime düşersiniz diyen doktor arkadaş seni kınıyorum sen ilk önce konuşmayı öğren tamam tıpı bitirmişsin ama doktor olamamışın yani doktor ruhuna sahip olamamışsın sana mutsuzluk reva… bu hislerimide bir cerrah olarak yazıyorum…

commenter
Misafir | Yorum No: 14534 - Şubat,2012

YA İNSAF BEN DOKTOR DEĞİLİMDE BU MAAŞ DOKTORA REVAMI?? BİDE ÜSTÜNE ÜSTELİK ADAmların İŞYERLERİNİ KAPATTIRIYORLAR…. YAZIK… BİDE ŞUNU SÖYLEMEDEN GEÇEMİCEM BURADA YORUMLARI OKUDUĞUMDA BAZI DOKTOR ARKADAŞLARIN SAÇMALADIĞINI VE SIRF BU GİBİ AZ SAYIDAKİ DOKTORLAR SAYESİNDE DOKTORLARA OLAN SEVGİ TOPLUMUMUZDA GİT GİDE AZALMAKTA…

commenter
Misafir | Yorum No: 14519 - Şubat,2012

mali müşavirim 4 sene ün.3 sene zorunlu staj ve çok ağır yeterlilik sınavları verdik ama bu meslekte doktorların yaklaşık 3 katı(15.000) maaş alanda var.o kadar emeğe 2000 den daha az kazançla çalışanda var

commenter
Misafir | Yorum No: 14398 - Şubat,2012

ayıptır yahu öğretmenlere neden sataşıyorsunuz sorun zaten öğretmenin değerinin ülkemizde bilinmemesi unutmayın doktoru öğretmen yetiştirir.

commenter
Misafir | Yorum No: 14313 - Şubat,2012

insanı ecelinin onu arayıp buldugu gibi rızkı da gelir onu bulur. ister doktor ister ogretmen rızkında ne varsa ne kadar varsa onu yer. Allah rızkınızı acık etsin.

commenter
Misafir | Yorum No: 14080 - Ocak,2012

siz bir özel sektörde çalışın 1 yıl görürsünüz dünyanın kaç bucak olduğunu. yılda 5 gün iznimiz yok be

commenter
Misafir | Yorum No: 14079 - Ocak,2012

aslında maaşları normal ama mühendisler felan + yüksek lisans yapmış adamlar özel sektörde 1000 tl ye çalışıyor ona göre yüksek bu maaşlar. saçma sapan adaetsiz bir gelir dağılımı var ülkde ama doktorarın diğer alanlardan daha şanslı olduğu %100 gerçek. Bu ülkede garantisi olan tek meslek hiç boşa kıvırmayın 5 milyar kazanıyo en kötü doktor.

commenter
Misafir | Yorum No: 13934 - Ocak,2012

Ben doktorum 1 ay sonra uzman olacağım, babam öğretmen. Uzman olunca eşimle eş durumu tayini yaptıramıyorum. Gitmek istediğim yer ise Anadolu’nun küçük bir ilçesi. Evet şimdiye kadar hep başarılıydım zekiydim çok çalıştım karşılığını da alamıyorum ama burada gerek doktor arkadaşlar gerek diğer gruplardan olan arkadaşların insanlığın neresinde olduğunu soruyorum. Arkadaşlar toplumların genel davranış şekli döngü içinde birbirini tetikler ve döngüyü besler. Nasıl ki siz polisinden güler yüz doktorundan güler yüz savcısından güler yüz görürseniz siz de hizmet ettiğiniz kişiye güler yüzlü davranmaya başlarsınız elbette. Maalesef bizde yaygın olan bunun tersi. Bunu kırmak bizim elimizde. Bunun sorumlu ise o şu bu değil hepimiz ortağız. Bence 600 lira ile geçinmek şu hayat koşulunda sabaha kadar ameliyatta kalmaktan zor. Kaldın mı diyenlere cevabım evet. Bence bir sınav için günlerce sabahlamak da çok zor. Bence günlerce çalışıp öğretmen olup işsiz kalmak da çok zor. Bence Türkiye 3.sü olup ardından 12 yıl uzman doktor olup 20.000 nüfuslu bir yere eşinin(eşimin tayin durumu yok) yanında çalışamamak da çok zor. Kolay olay başkasını kötülemek, küçük görmek ve insana saygı göstermemek.Doktor arkadaşlarıma şu tavsiyede bulunuyorum emeğimize oranla şu an çok az para kazandığımız kesin ama bu hiç kimseyi küçük görmemiz anlamına gelmiyor. Yarın bir doktorun annesi babası hasta olup başka doktora acil müdahale edilmek zorunda kalınsa ve yukarıda elime düştünüz şeklinde yazan arkadaş gibi birine rastlasa ne hissederiz acaba. Hepimiz insanız işimiz zor ama her insan eşittir. Çok çalışıyorum az kazanıyorum eşimin yanına gidemiyorum….tüm bunlar benim gücümü zayıflatıyor, üzüyor, kamuya daha faydalı olmamı engelliyor olabilir ama insanlığımı kaybettirmiyor asla. Allah’tan herkesin gönlünce vermesini dilerim. Herkese Saygılar

commenter
Misafir | Yorum No: 13921 - Ocak,2012

arkadaslar 1 yıllık asistan doktorum. yemin ederim bu maaşlar yanıltıcı.doktorlar paracı gibi gorunuyor yazınca ama yazılanlar en az 4000 liradan başlıyo 10000 e kadar gidiyor.pes ve yuh diyorum. diğer meslek grupları da bunları görüp yuh diyor. sağlık bakanlığı maaşları abartı gösteriyor. ayrıca bunu okuyan arkadaslarım unutmayın. her gun yenı bi ek odeme ile sağlık pahalılaşıp özelleştirilip sınıflara bolunecek. goruceksiniz.bakanlık hep doktorları hedef gosterdi gostermeye devam ediyor. uzman doktor olup bu işi bırakacağım her gün yenı olay hasta yakınlarının tacizi . yanı doktorluk yapılamaz bu şartlarda.

commenter
Misafir | Yorum No: 13846 - Ocak,2012

doktorlara vicdanini kaybettiren tek sey egolari ve para hirslari, baska hic birsey degil…

commenter
Misafir | Yorum No: 13844 - Ocak,2012

ee ögretmen maasi ne olmali? akademisyen maasi ne olmali? annenin cocugu ilkokulda basarili degildir, emsali basarilidir. sebep ne mi? onunkinin ögretmeni kötüdür. disislerinde meslek memuru olursun, 2 sene merkez 2 sene yurtdisi yaparsin. yurtdisi da isvec norvec danimarka degil. nepaldi, etiyopyaydi…orada savas cikar, kalirsin ortada. haa bu arada disislerine de bedava girmezsin, hersene sayili adam alirlar. kimse kolay ise girmiyor. ögretmen dedigin kpss bekler. odtü bogazici gibi üniler disinda isletme, mühendislik bitiren iyi bir isi, 3000 tl lik isi zor bulurken, en düsük puanli tip bitiren bile atanir bir yere. sadece kendi dünyanizdan bakmayin. herkes nasil ki meslegini düzgün yapmak zorundaysa, kömür ocagindaki asansörcü de en ufak dikkat hatasinda pek cok cana mal olabilir. 80 lerde ekmek kuyrugunda beklemek nasil zor geliyorsa, firincilarin da kiymeti bilinmeli. her meslegin kendine göre degeri var. asin bence bu durumu. biz doktoruz, insan hayatini kurtariyoruz…hobi niyetine mi yapiyorsunuz? elbette hayir. kimse meslegini bedavaya yapmiyor. simdi üniversitede ben sunu cektim, su kadar kazanmaliyim da öteki bunun hasa kazanmamali. ne bu karin darligi yahu? neymis doktor hasta sayisi*maasi düsünüp dikkat daginikligindan birini ya sakat birakirsa…neymis 3 tl imis. bu kadar paragöz olmayin…

commenter
Misafir | Yorum No: 13825 - Ocak,2012

Ben Anadolu sağlık merkezi/Gebze’de Cerrahi asistanlığı yapıyorum.
Cerrahi asistanların aylık ücretini merak ediyorum lütfen yardımcı olun…

commenter
Misafir | Yorum No: 13811 - Ocak,2012

arkadaşlar.3. derecede beyin cerrahıyım.sağlık bakanlığı insanları sürekli yasnıltıyor.döner sermaye alabilmek için ortalama performansı geçmen lazımki bu çok zor.12 yıl sadece eğitim görmüş beyin cerrahı olarak aldığı maaş 3.200 tl civarıdır.bide 300 tl icap parası alıyorum yani elime toplam 3500 tl geçiyor.öyle sağlık bakanlığını dediği gibi 6500 7000 tl almıyorum.bunca yüksek riskli beyin ameliyatlarını yapmamıza rağmen. sağlık bakanlığına sorulabilir

commenter
Misafir | Yorum No: 13734 - Ocak,2012

rumuz: VİCDANINI YİTİRMEK İSTEMEYEN DOKTOR!!!

liseyi 1.likle bitirmiş öss de derece yapmış 23 yaşında TIP 5. SINIF ögrencisiyim. yukarıdaki tüm yorumları okudum ki gerçekten YAZIK! DOKTORLARA MI YAZIK?? HAYIR!
YÜCE MESLEK!! KUTSAL MESLEK!! HAKKI ÖDENEMEZ İNSANLAR!!

Ben cok seviyorum insanlara yardım etmeyi, dertlerine deva olayım diye baş koydum bu yola ama yazık;

ailem uzmanlık sınavını kazanmam için gitmem gereken TUS dersanesine 8Bin TL verdi. okulumun bitmesine 2 sene kala tüm ctesi-pazarlarım sabah 8:30-20:30 (12saat) ders dinleyerek geçiyo.. hafta içi de 8:30-16:00 okul dersleri devam ediyo ve fakültede staj sınavları da cabası..uzman doktor olmam için kazanmam gereken bahsi geçen tus sınavının zorlugunu anlamak için yeterli mi??

şubat tatiline girdik, tüm öğrenciler ailesinin yanında.. ben ailemi kurban bayramından sonra görmedim ve de gidecek haftasonum da yok.. ders çalışmam lazım çünkü.. Sağlık olsun.. geldim geleli komiteydi finaldi çok gitmediğimiz bayram tatilleri oldu.. daha cook da olacak gibi bu durumda..

LAKİN su an üniversite bomboş, neden?? herkes en az 2 hafta olmak üzere tatile çıktı..
annem babam “sağlık olsun” hele bi işini hallet de görüşürüz diyor.. inşallah diyorum..
kazandıktan sonra asistanlık döneminde boş vakiti zor görürüz..

uzman doktor olmam için kazanmam gereken bahsi geçen tus sınavının zorlugunu anlamak için yeterli mi.. yetersiz görecek gene su yukarıda vicdansızca yorum yapanlar yine.. :)

gördüğünüz üzere sevmediğiniz birine beddua edecekseniz cocugu bu ülkede DOKTOR olsun deseniz yeter :)

ee sonuç?? 3bin tl ymiş.. el insaf..sonumu bilmiyorum..
benim iyi niyetim ne kadar beni götürür onu da bilmiyorum ama endişe ediyorum..
doktora baktıgı hasta başına 3 tl veren zihniyetten korkuyorum..

BU EMEGE.. bu GEÇEN HAYATA YAZIK..
SU YAPILAN İŞE FİYAT BİÇİLEMEZ..
hangi ögrenci bu yaşlarını böyle geçiriyo..
kimi kimle kıyaslıyoruz ki…
kime neyi anlatıyorum ki..

—————UYARIDIR————–
DOKTORUN CANINI YAKARSAN.. AKLINDA HASTASI DEGİL DE” HASTA SAYISI” OLURSA 3 KURUŞ MAAŞLA GEÇİNECEM DİYE..

–EN SEVDİĞİNİZ İNSANI, (annenizi babanızı oglunuzu kızınızı sevgilinizi eşinizi her kimse..) DÜŞÜNÜN VE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN ŞİMDİ—

SEVDİGİN Bİ İNSAN YANLIŞ Bİ İLAÇ.. KÜÇÜK Bİ DİKKAT HATASINDAN SAKAT KALIR YA DA ÖLÜRSE..

AH DERSİN.. NEDEN DOKTOR NAPTIN DERSİN DE..
DER Kİ KURTARDIGIM HASTA İÇİN 3 TL REVA GÖRÜYORSUN YA ..
BU DA BENDEN OLSUN, 3 TL Nİ BEN VERİYİM!!

SONUÇ: Doktor maaşı ne olmalı biliyo musunuz??
canın yandı mı, eşin dostun varken gidip de doktordan medet umdugun anda adam akıllı muayene olup güler yüz bekledigin doktor derdine çare oldugunda ne kadar vermek istiyosan o kadar olmalı işte..

commenter
Misafir | Yorum No: 13731 - Ocak,2012

yahu su doktorlardaki para hirsi da dünyanin her yaninda ayni…etrafimda pek cok doktor var, yeni mezunlara aman tip secin diye ögütlüyorlar, kendi cocuklarini tip okumaya yönlendiriyorlar. neden? idealizm mi? hayir…cünkü o kadar kendi dünyalarinda kaybolmuslar ve etraflarinda sadece kendilerinden insanlar olmus ki.dünya görüsleri kaybolmus. neden komik ki sadece para…sadece..burada da bakiyorum da üniversite yillarina bakarak ögretmenle maas kiyaslanmis. komik…eminim ögretmenin maasi düsük oldugundan sayginligi da azdir gözünüzde. su doktor maaslarini maksimum yapsalar da onlar da rahat etse biz de…biraz egonuzu törpüleyin..Almanlar dalga gecerler doktor milletiyle “gott in weiss” diye…kurtulun su dünyayi kurtaran adam hissinden, biraz idealist olun da tek derdiniz para olmasin.

commenter
Misafir | Yorum No: 13714 - Ocak,2012

1)Tıp fakültesi 6 yıl,1yılda hazırlık etti 7 yıl.
2)Bir yılı kıyaslarsan tatil günlerimiz daha az.
3)Bir günü kıyaslarsan sabah 8 aksam 5 (öğrencilik günlerimiz)(boş zamanlarımızda çalışacağımız dersleri söylemiyorum)
4)Tus a bakarsan dünyanın en zor 3 sınavından biri.
5)Tıp fakültesini nasıl kazanıldığını söylemeye gerek yok.
6)Asistanlık 4-6 yıl ve yatarak geçmiyor.
7)Tıp fakültesi mezunu olduğumuzda mecburi hizmeti yapmadan diplomayı alamıyoruz.
Daha çok şey yazarım ama bunu okusanız anlayacağınızı düşünüyorum…

commenter
Misafir | Yorum No: 13688 - Ocak,2012

Öğretmenlik ve tıp hekimliği sevilmeden yapılacak işler değil… Para için bu meslekleri yapanlar şikayet edeceklerine daha iyi paralar kazanabilecekleri işlere yönelsinler.
Bıktık artık bu tantanalarınızdan… En güzel evde oturup, en güzel arabaya binip, en pahalı tatillere çıkmazsanız aldığınız para size yeterde artar bile…
Yurtdışında master yapmış mühendisler 1000 liraya çalışıyorlar bu ülkede…
Siz doktorlar kadar aç gözlüsünüz. Doktorlar çok çalışıyorlar sözde, özel sektörde çalışanlar daha mı az çalışıyor sanıyorsunuz? Üstelik çoğu özel şirket çalışanlarına mesai ücreti bile ödemiyor.
Beğenmiyorsanız, yapmayın bu mesleği, ama yeter artık, ağlamayın…

commenter
Misafir | Yorum No: 13579 - Ocak,2012

arakadaşlar lafın kısası
hep öğretmen ve doktorlar karşılaştırılmış. ben de matematik seviyorum. bir de ben karşılaştırayım.
öğretmen haftada x saat çalışıyorsa doktor 2x çalışıyor.(minimum)
öğretmen mesaisinin x saatinde aktif ise doktor 2x aktif.(minimum)
öğretmenin riski x ise doktorun günde 40 ila 100 adet yazmış olduğu reçetelerin her birinde yapmış olma ihtimali bulunan en ufak bir yanlış için hakkında tazminat yada meslekten men ihtimalinin olduğu dava riskleri sebebi ile bunun içine cerrahi ve enjeksiyon gibi işlemlerin riskini ve bu işlemlerin reçete yazma da dahil sürekli hızlı bir şekilde yapılması gerekliliğini de ortaya koyarsak en az 10x risk çıkar(minimum)
öğretmen maaşı x ise doktor maaşı 40 x olmalı.
hatta meslekleri eşit riskte bile kabul etsek ; :-) olur ama
öğretmen maaşı x doktor maaşı 4x olmalıdır.

commenter
Misafir | Yorum No: 13470 - Ocak,2012

Doktor Maaşları

tıp fakültesi 4.dönem öğrencisiyim abilerimizden duyduğumuz ve yaşayarak öğrendiğimiz gibi bu kutsal mesleğin ilk adımlarının en zor yıllarını yaşıyorum.şimdiden anladım ki allah bana ömür verdikçe daha çok yorulup sıkıntı çekeceğim.ülkemiz insanları böyle ne yazık ki insanlar milyon dolarlar kazanan futbolculara popculara artistlere gördükleri yerlerde koşup boynuna sarılıp imza isterken, hayatla ölüm arasında duran son nefesinizi geri getirmeye çalışan doktora hiç vicdan azabı duymadan saldırabiliyor yaralayabiliyorlar.benide bir öğretmen yetiştirdi kabul ediyorum ama ya üniversite hastanelerinde hem doktorluk hem öğretmenlik yapan gecesini gündüzünü bize insanlara adamış o elleri öpülesi hocalarımız onlara ne diyorsunuz öğretmen arkadaşlar?bu iş IQ seviyesi değil arkadaşım bu iş yürek meselesi ben yüreğimi ortaya koyuyorum kusura bakmayın ama ne sizin kıskançlığınız nede saldırganlığınız ne benim gibi genç doktor adaylarını nede hocalarımızı yıldıramayacaktır.

commenter
Misafir | Yorum No: 13436 - Ocak,2012

o akıl seviyesi çok olan herşeyi anlayan müstesna yaratıklar yani doktorlar hani öğretmenler çok yanlış yaparak üniversite sınavını kazanıyorlarmış ya…. aynı liseyi kazandık çocukluk arkadaşımla lisede kariyer planladık o çok çalıştı ben kendimi kasamam öğretmen olucam dedim oldum idealimdi oldum IQ testimi yapalım aynı lisede olduğumuza göre aynı fakültedede olabilirdik kimsenin doktor oldum diye ego yapmasına gerek yok bende o zaman ohhh yatarak senden çok kazanıyorum diye senden daha akıllı olduğumu iddia edebilirim herkes hangi mertebede hangi görevde olursa olsun işini severek ve özveriyle yapsın bu üstünlük taslamalardan vazgeçip herkes işinin en iyisini yapmaya çalışsın madem ilerlemek istiyoruz işine baksın herkes

commenter
Misafir | Yorum No: 13229 - Ocak,2012

tahsılın zorlugu uzunlugu kadar meslegınde zorlugu ve sorumlulugu var.^36 YIL CALISMIS BIR UZMAN DR UM EMEKLI MAASIM 1705 LIRA.Lutfen diger meslek mezunları ıle mukayese edınız.

commenter
Misafir | Yorum No: 13018 - Ocak,2012

doktorlara laf atanın aklını alırım sonra o güzide insanlara muhtaç kalırlar akıllı olun doktorluk kadar zor zahmetli bir meslek yoktur öğretme arkadaşlar bol keseden atmayın doktorlara 10 bin lira versen azdır.

commenter
Misafir | Yorum No: 12898 - Ocak,2012

ben ogretmenım ve aldıgım maas ıyı, doktor olan dusunsun , ben yatrak cok memnunum, haftasonları ve tatıller benım , ogretmen olurkende yattım hala yatarak gecıyor hayat, doktorların bu kavgaya gırmesıne acıdım, bız sız deılız kı :)

commenter
Misafir | Yorum No: 12879 - Ocak,2012

yarabbim banada devlet kapısında iş verde bunlar gibi nankörlük yaparsam geri al ne bu maaşlar ya biz rüyamızda göremiyoruz siz o zor bu zor şükredin allaha ya

commenter
Misafir | Yorum No: 12864 - Ocak,2012

şunu söyleyeyim sadece, hadi eğitimi patlatılan kafayı falan bir kenara bırak, mesai saatini göz önüne alıp maaş verse devlet ben razıyım toplam çalışma saatim aylık 160+112 saat ki üstü kesinlikle oluyor, altı kesinlikle olmuyor, aylık 160 saat çalışan bir memurun maaşına kıyaslayarak versin, vicdan sahipleri hesabı yapsın, bu bile verilmiyor

commenter
Misafir | Yorum No: 12845 - Ocak,2012

ben uzman doktorum ve şunu söyliyim evet maaş 1850(çalışmayan eş ve çocuk parasıyla birlikte) ve 1180 sabit döner alınıyor.ya sonrası alınacak para komik alan da var alamayan da 3300 lira gösterilen para yerine göre 300-400 lt bile olmuyır.bu anlamda bu dönerde hemşireden daha az alan dr arkaldaşlarım bile var.Yani kimse kanmasın hastane kazanacak dr tavan yapacak da alacağı para bu yok sa dr şu kadar akyor diye kimse kanmasın alabileceği bu demek doğru.Alan yok mu var bu sistemde önüne geleni kesip biçip hastaları düşünmeyen günde 100 hastayı tanı koymadan bakan doktorlar alıyor.Yazık ama hastalarada bunun suçlusu doktorlar değil.Performansla öğretmenlerede denilse ki mezun ettiğiniz öğrenci kadara para alacaksınız eminim 30 kişilik sınıf 500 kişilik olur:)

commenter
Misafir | Yorum No: 12789 - Ocak,2012

Selamün Aleyküm (Aleyküm Selam) Sevgili arkadaşlar,Bugün Avrupada ve Amerikada her doktor ve öğretmen tatillerini dünyayı dolaşarak Hawai’ de Kanarya Adalarında tatillerini yaparak yeni sezona dinç bir şekilde başlamaktadır.Canım Türkiyem’ de ise öğretmenler tatillerinde kimi taksi şöförlüğü kimi simitçilik kimi bostanlarında amemelik yaparak geçirmektedir ve sezona yorgun, bitkin bir şekilde başlamaktadır.Bundan daha güzel bir ülke var mı?Elli yıl önce ne isek bugünde aynıyız.Zihniyet değişmedikçe ameleliğe devam.

commenter
Misafir | Yorum No: 12726 - Ocak,2012

ya heralde bu doktorlara aylık 1 trilyon vercen bide özel yer vercen sonra mutlu olcaklar ya allahaşkına el insaf be sadece kendinizi görüyosunuz sizlere göre zaten bütün meslekler 2. sınıf kalkmış öğretmeni küçümsüyosun merak ediyorum acaba öğretmen olmasa doktor olurmuydu avukat olurmuydu herşeyden geçtim eğitim olurmuydu ben hemşirelik bölümüne severek gittim sırf sizlerin bu aşşağlamaları yüzünden nefret ediyorum işimden kendinizi allah sanıyosunuz adeta ne olmuş arkadaşım 6 yıl ya da 11 yıl okuyosan 3 4 ünverste bitiren insanda var bu memlekette herkes kendince emek veriyo be arkadaşım kimsenin emeği kolay değilki misafir arkadaş devlet versin dr ye 10 bin onu dr. yapan öğretmende alsın 1.700 bencede sen öğretmen olma haketmiyosun öyle kutsal bir mesleği

commenter
Misafir | Yorum No: 12709 - Ocak,2012

Sn Fikret Bila senin doktor maaşları ile derdin nedir. Bunu bir bize anlatır mısın? Bu ülkede başka sorun mu yok Allah aşkına. Senin hiçbir şeyden haberin yok HNH 1. cerrahiye bir gün uğra uzun uzun konuşalım belki gerçekleri anlarsın. Tabi anlamak istersen. Ben dahil doktorların çoğunun yılardır yıllık izin kullanamadığını,hastalanmamak için dualar ettiğini hatta hasta olduğu halde döner sermayesi kesilmesin diye işe geldiğini bilir misin? Çünkü yıllık izinde aylığını sadece 3000 dir. Gerçek maaş 1800TL 0lduğu için emekllik bu para üzerinden alınır.Bir öğretmen evde veya müşterisinin evinde ders verir, ek para kazanır. İmam gelir eve mevlut vs okur paraya hayır demez. Daha binlerce örnek var.Ama doktorsan işin 5 te bitince git eve otur. Hangi vicdana sığıyor anlamıyorum.Sn fikret bila sizi ise hiç anlamıyorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 12677 - Ocak,2012

KİM NE KADAR KONUŞURSA KONUŞSUN
DOKTORLUK KUTSAL BİR MESLEK VE HAKKIYLA DÜRÜSTÇE ÇALIŞANLAR PARASINI SONUNA DEK HAK EDİYORLAR.
ÖĞRETMENLIKTE KUTSAL MESLEK AMA DOKTORLUK KADAR RİKSLİ DEĞİL.
DOKTOR BİR HATASINDA HASTAYI ÖLDÜRE BİRLİR. VE BUNU AĞIR ÖDER
ÖĞRETMEN İSE HATASI EN FAZLA YANLIŞ BİŞE ÖĞRETMEK OLUR.
SAYGIALRIMLA

commenter
Misafir | Yorum No: 12662 - Ocak,2012

Bu arada maddi olarak çok sıkıntı çeken doktorlar var. Toplumunda artık bunu görüp doktor düşmanlığından vazgeçmesi gerek

commenter
Misafir | Yorum No: 12661 - Ocak,2012

Bu memlekete doktor lazım değil bu memlekete veteriner lazım…Hayatına ne kadar değer verirsen doktoruna o kadar değer verirsin…Hayatının bedeli ne kadarsa doktorunada o kadar verirsin. Kimse kusura bakmasın. Doktorlar hak ettikleri saygıyı vede ücreti almıyorlar. Yukarıdaki rakamlara bakıp aldanmayın.
Not1: Doktor değilim. Bir hastanenin performans bölümünde çalışan asgari ücretli şirket elemanıyım.
Not2: yukarıdaki rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Bence siz onu ikiye bölün. O zaman gerçek maaşlar ortaya çıkar.
Not3: Mecburiyet nedeniyle 3 gün üroloji polikliniğinde çalıştım. Bizim laf anlamayan,edepten ve terbiyeden yoksun hödük vatandaşımızla uğramak dünyanın en zor işi. Adam 10 yıldır belim ağrıyor diyor durumum acil deyip herkesle kavga ediyor laf anlamıyor.ve polikliniğe gelen herkesin durumu acil. 2 gün daha çalışsaydım herhalde işi bırakırdım. Ayrıca doktorla poliklinikte hasta bakmaktansa belediyede çöpçü olmaya razıyım.Kimin nasıl hangi şartlarda çalışıp ne kadar para kazandığını bilin ve Sezar ın hakkını Sezar’a verin.

commenter
Misafir | Yorum No: 12588 - Ocak,2012

yorumları okudum bende tıp okumak istiyordu11m kazanamadım dediğiniz gibi bir ögretmenlik kazandım.doktordegilim ama doktorlara böyle yüklenilmesine karsiyim adam doktor olabilmek için gecesi gündüzü karısıyor .sınavı kazanmak için caloşmıştım ben 1 yılda dagıldım.wersin devlet dr 10 bin maas hakediyor. öğretmenlik okulumu dondurdum tıp için bnde.

commenter
Misafir | Yorum No: 12534 - Ocak,2012

Öncelikle şunu söylemek istiyorum elbetteki her meslek grubunun kendine göre zorlukları ,yorgunlukları ve çekilemez tarafları var.Ama doktor olan arkadaşların sanki bu işi zorla yapıyorlarmış gibi konuşmalarına bir anlam veremiyorum.tabiki doktorluk zor bir meslek ve yapılan en ufak bir hatanın telafisi olmayabilir , çalışma şartları ve öncesindeki eğitim süreci yorucu ve zor olabilir.bu nedenle emeklerinin karşılığını tam olarak almak isterler bunlara hiçbir sözüm yok.ama kendisini yetiştirip doktor yapan öğretmenlerede kıytırık diyemez buna hakkı yok.sadece öğretmenliği değil diğer meslekleri de küçümseyemez .çünkü onun elli katı daha fazla çalışıp doktorun aldığı maaşın yarısını bile almayan insanlar var bu ülkede.11, 12 sene okuyup hala insanlarla konuşmayı bilmeyen saygısız doktorlarda var.burda yazılan yorumlara bakılırsa inş. ameliyat masasında olursunuz diyen insanlıktan nasibini alamamış doktorlarda var işte o doktor hiçbir şeyi hak etmiyorlar.Ancak işini serek yapıp hastasıyla kendi yakınıymış gibi ilgilenenler doktorlar işte onlar elleri öpülesi insanlardır ve aldıkları maaşı hak ederler.

commenter
Misafir | Yorum No: 12476 - Ocak,2012

şükredin şükredin hayatınızda bu kadar maaş aldınızmı keyfini çikarın rahatınıza bakın biz ne yapalım yaşamayalımı

commenter
Misafir | Yorum No: 12475 - Ocak,2012

doktor maaşlarını çok beğeniyorsanız sizde doktor olun arkadaşlar (ben doktor değilim ayrıca)sizi tutan mı var

commenter
Misafir | Yorum No: 12461 - Ocak,2012

sevgili öğretmenlerimiz eğitim ve öğretim sizden,lütfen hekimlerimize laf atmayın.onlarada canımızı teslim ediyoruz.en büyük zenginlik sağlık.bunu unutmayalım.sağlığımızıda bize geri veren hekimlerimiz.bu arada ben bi anneyim.kızım da tıp istedi ama eczacı oldu.olsun sağlık olsun.allah(cc)hekimlerimize güç kuvvet versin.siz öğretmenlerede sabır ve gönüllerinize sevgi versin(ki öyledir)çünki sizler o sabır ve sevgiyle geleceğin dr.mühendis,vs vs kısaca insanlığı eğitip öğretiyorsunuz.ben bi anne olarak hepinizin gözlerinden öpüyorum.işleriniz her ne olursa olsun,lütfen işinizi severek yapın.hepimizin birbirimize ihtiyacı var.sakın unutmayın;paramızın miktarı değil,bereketi önemli.sağlıkla kalın.

commenter
Misafir | Yorum No: 12398 - Ocak,2012

ben tıp öğrencisiyim. beyler bişi söyleyim mi ? çok yoğun çok. ona göre konuşun adam olun lan

commenter
Misafir | Yorum No: 11967 - Ocak,2012

ben de diş hekimiyim. önce özelde çalıştım, sabah 9 da kliniğe git, akşam 4 e kadar boş otur, sonra işten çıkan gelsin, herkes evinde çay içerken senhergün 9 a 10 a kadar hasta bak, haftanın 2 gecesi de orada kal, maaş: 2000. camdan bakıp özenenrek izlersin otobusten inip evine gidenleri.. sonra devlete atandım, bir ömür boyu günde 50 hastaya bakıp 20 dolgu yapıp arada protez yapıp 20 diş çekerek , karşılığında ömrüm boyu artmayacak 3000 tl maaşla çalışmak, istifa ettim, oradan bana hediye: bel fıtığı, boyun fıtığı, siyatik, hemde sadece 8 ayda.. şimdi ne mi yapıyorum: devlet beni kendi kurumunda kaçak çalıştırıyor, üniversitede doktora yapıyorum, asistanım yani, kadrosuz.. maaşsız.. 30 yaşında para kazanmadan sabah 9 akşam 5 işe git gel.. hastaların gözünde doktoruz, ne de çok para alıyoruz.. bilseler babalarımız, kocalarımız sayesinde geçiniyoruz… işin aslını işin içindekilerden başkası göremiyor, herkes doktor deyince ooo diyor, ama asgari ücretimiz , hatta sağlık güvencemiz bile yok. kredi kartı bile çıkartmıyor çok banka… yaaa…

commenter
Misafir | Yorum No: 11966 - Ocak,2012

ben de diş hekimiyim. önce özelde çalıştım, sabah 9 da kliniğe git, akşam 4 e kadar boş otur, sonra işten çıkan gelsin, herkes evinde çay içerken senhergün 9 a 10 a kadar hasta bak, haftanın 2 gecesi de orada kal, maaş: 2000. camdan bakıp özenenrek izlersin otobusten inip evine gidenleri.. sonra devlete atandım, bir ömür boyu günde 50 hastaya bakıp 20 dolgu yapıp arada protez yapıp 20 diş çekerek , karşılığında ömrüm boyu artmayacak 3000 tl maaşla çalışmak, istifa ettim.. şimdi ne mi yapıyorum: devlet beni kendi kurumunda kaçak çalıştırıyor, üniversitede doktora yapıyorum, asistanım yani, kadrosuz.. maaşsız.. 30 yaşında para kazanmadan sabah 9 akşam 5 işe git gel.. hastaların gözünde doktoruz, ne de çok para alıyoruz.. bilseler babalarımız, kocalarımız sayesinde geçiniyoruz… işin aslını işin içindekilerden başkası göremiyor, herkes doktor deyince ooo diyor, ama asgari ücretimiz , hatta sağlık güvencemiz bile yok. kredi kartı bile çıkartmıyor çok banka… yaaa…

commenter
Misafir | Yorum No: 11917 - Ocak,2012

sayın 4 aylık hekim kardeşim. …..belediyesi’nde (isim vermeyim) temizlik işlerinde çalışan bir çöpçüyüm. sigara kullanıyorum. metan gazı kokluyorum. çöp kamyonu arkasında mazot kokluyorum.çöpün o pis kokusunu koklayarak kendimden geçiyorum. evime gelince hanım ve çocuklar beni kapıda öperek karşılamıyor. öpülüp koklanası bir kocası ve babaları ile karşılaşmıyorlar. banyoya kendimi atıyorum. yarım saat banyodan çıkamıyorum. çıkınca yemek yiyorum. eşim çöp konteynerlerini kaldıra kaldıra zarar görmüş olan belime siz hekimlerin vermiş olduğu kremi sürüyor. ufak da bir masaj yapıyor ki rahatlıyorum. tabiki bu gündüz vardiyasındayken yaşadıklarım.
hele bir de gece vardiyasında olunca gündüz evime gelince çocuklarımı okula gitmiş buluyorum. yaşım 31 ve halkla ilişkiler mezunuyum. halkla çöpleri arasında ilişki kuruyorum. maaşımda 10.000 tl. demek isterdim ama 1512 TL.
yine de hayatımdan memnunum. çünkü bir hekimin vermiş olduğu krem beni rahatlatıyor. geleceğimdeki hastalıklarımın neler olduğu konusunda ise umutlu değilim. umutsuzum, nasıl hastalıklar geçireceğim şimdiden kestiremiyorum.
saygılarımla…

commenter
Misafir | Yorum No: 11857 - Ocak,2012

4 aylık hekimim.. göreve başladığımdan beri daha bu paraları görmedim.. yukarıda yazan 1500 maaş ve 700 sabit ek ödeme dışındaki performansa dayalı olan kısmı nedense ben hiç görmedim.. daha da görecek gibi durmuyorum…. günde 200 tane hastaya bakıyorum… ayda 8 adet 24 saat acil nöbeti, 5 adet de 8 saatlik poliklinik yapıyorum.. üstelik bütün bir ilçenin evde bakım hizmetlerine bakıyorum.. 100 ayrı yatalak hastayı düzenli olarak evinde muayene ve ziyarete gidiyorum.. ayda 250 saatin altında çalışmadım hiç… her gelen hastaya geçmiş olsun demekten dillerim aşındı… güler yüz göstermek için hastaneye acilen kaldırılan dedemi bile unuttum… üstelik sıra kavgası yapan hasta ve hasta yakınlarının arasını bulmaya çalıştıım için küfürler de yedim.bazı hastalar önüme reçeteyi atıp şunları yaz dediinde kibarca başkasının üzerine ilaç yazmak suçtur dediimde silahı önümde gördüm.. yazdım diye savcı tarafından çağırıldım soruşturma geçirdim.. (güya babasının üzerine yazdırmış babasının haberi yokken ve babasının maaşı kesilmiş nerden bileyim.. silahı görünce yazdım). üzerine bu 4 ayda 12 adet kalp ve solunumu durmuş hastaya müdahele ettim.. 5 tanesi geri döndü.. birisini çok yaşlı olduunu göre göre dönmesine vesile oldum diye hasta yakınlarından laf işittim.. 4 ay boyunca herşey dahil en yüksek bu ay aldım… toplam 2928 TL… daha birşey demiyorum.. ne öğrencilik ne okumak.. ne 6 yıl… burada bize bunları fazla görenler birgün benim hakettiime oranla aldığımı bile kendi hakettiklerine aynı oranla alamazlar da bu söylediklerimizi yaşayarak anlarlar… saygılarımla… Doktor &&&&& &&&&&

commenter
Misafir | Yorum No: 11761 - Ocak,2012

arkadaşlar doktorlara muhtacız. ne kadar maaş aldıkları ile uğraşmak bize bir şey kazandırmaz.

commenter
Misafir | Yorum No: 11740 - Ocak,2012

uzman doktor arkadaşlar, siz kendi alanınızda uzmansınız. gelen hastalar şifa kapısı diye oraya gelirler. bir ortopedi doktoru örnek olsun diye vereceğim. ortopedi uzmanı ile kırıkçı çıkıkçı teyze bir değil. ortopedi doktoru ben az alıyorum deyip kolu kırılmış bir hastayı muayene etmeden ya da ameliyat olması gereken bir hastayı ameliyat etmeden gönderirse ya da hakkını vererek muayene yapmadan gönderirse ne düşünür bu hasta. kırıkçı çıkıkçı teyzesine gitmez mi. lütfen cehalet denilen şeylere hastaları bilmeden de olsa yönlendirmeyelim. görevimizi en iyi şekilde yapalım. içinizdeki iyiler zaten en iyi özel hastanelerden okulu bitirir bitirmez maddi manevi yararlanmaya başlıyorlar.

saygılarımla

commenter
Misafir | Yorum No: 11739 - Ocak,2012

memlekette doktora ihtiyaç yok ki kardeşim.bol bol veteriner yetişmeli bence

commenter
Misafir | Yorum No: 11738 - Ocak,2012

ben de doktorum ama doktordan fazla kazanması gereken meslekler de olduğuna inanıyorum. bunlar itfaiyeciler, polisler, ve askerler. hiçbir koşul altında tanımadığım birisi için ateşin içine veya kurşunların önüne atlamazdım…

commenter
Misafir | Yorum No: 11725 - Ocak,2012

hekimler neden insanların kendilerine muhtaç olmalarından memnun…okuduğum yorumlarda sık sık dile gelmiş…ee bi gün sizde birilrrine muhtaç olacaksınız elbet….nöbet tutan,fazla mesai yapan başka iş gruplarıda var 3 kuruş alıp sesini çıkaramayan…

commenter
Misafir | Yorum No: 11709 - Ocak,2012

ADIM SEZGİN ÖZKAYA… kimse alınmasın gücenmesin ben ne okudum nede yüksek bi mertebedeyim lakin okumus çok cahil gördüm yorumlardan kızmasın nolur kimse bana aamma kmse kimseyi yüksekte yada asagıda görmesin öğretmen olmadan ne doktor olunabilir e mühendis ne baska bişey vs vs saymakla bitmez amma velakin meslek sahibi olmayı bırakın bi halt olamaz kimse gelelim doktorluğa onlar yokmu onlar allah onları okutandan binlerce razı olsun bu dünyada saygı duycm 2 meslek var 1 öğretmenlerimiz 2 doktorlarımız bunlar bence en az samimi söylüyorum azami 15.000 alsaşar sevinirim hak ediyolar kimse benim öğretmenime doktoruma çok maas alıyor diyemez allah adamı taş eder hasta olunca et bakalım tedavi kendini doktor ilaç yazıyor rahatmı sanki acaba yan etki yapacakmı dokuncak mı iyimi gelcek kötümü gelcek büyük mesuliyet aksam eve gidince kafası rahatmı BİZLER GÜN İÇİNDE 3 BES KİSİYE LAF ANLATAMAZKEN doktorlarımız kaç kişiyi iyi etmek için uğrasıyor bizler kendi çocuğumuza laf anlatamazken öğretmenlerimiz 40 elli çocukla uğrasıyolar hocalarım siz kimseye bakmayın bu yazılanlar deli saçması nankör herifler hepiniz elleri öpülesi kıymetli şahsiyetlersiniz kendini bilmez insalar ın lafına bakıpta meslektenn soğumayın zaten amacınız para olsaydı eminim çok paralı baska işler var onları yapar kafanızda rahat olurdu cebinizde dolu sizler kutsal olan bi işi yapıyonuz allah okutandan da okuyandan da razı osun

commenter
Misafir | Yorum No: 11629 - Ocak,2012

Doktorum. Doktor olduğum için de çok mutluyum. Zorlukları var elbette ama o hastanın ve hasta yakınlarının ağzından çıkan Allah razı olsun hocam demeleri varya hiç bir şey beni böyle işe yarar böyle mutlu hissettiremez. Ben mesleğimi seviyorum. Önceki doktorlara duyulan saygının kalmadığının da farkındayım. Hemşirenin postanın temizlik personelinin küçümsenmesine bile karşıyım sağlık ekip işi. ekibin başı doktor halkaları personel. öğretmenlere gelince tartışmanın hiç lüzumu yok herkes kendince yorgun kendince az kazanıyor yine kendince çok çalışıyor. Saygınlığımıza bir an önce dönebilmemiz ümidiyle..

commenter
Misafir | Yorum No: 11568 - Ocak,2012

burda niye başka meslek gruplarına değilde öğretmenlere laf geldi anlamadım kıyaslama yaparken atladığınız bişey var o doktoruda öğretmen yetiştiriyor.bir eğitimci nasıl olurda bukadar küçük görülür ve yine aynı şekilde doktorlar olmasa bu insanların hali yine duman olur herkes birbirine muhtaç arkadaş. tarışmaya gerek yokki

commenter
Misafir | Yorum No: 11551 - Ocak,2012

HİÇ YAKIŞIYORMU YA SİZİN GİBİ OKUMUŞ İNSANLARA, ben tıp fakültesinde okuyorum ve yazılanlar yüzünden kendimden utandım! Tamam devlette maaşlar düşük, derslerimiz çok ağır sabah 8:30 – 17:30 mesai yapar gibi ders görüyoruz, kitaplar pahalı, okul 6 yıl, hastanede oraya koştur, buraya koştur sonra TUS’a çalış bi 5-6 yıl da cerrah olcan diye şeflerinin ağız kokusunu çek, meslek hayatı da çok yorucu, acili var ameliyatı var kan-ter içinde organ eşeleyeceksin, ani, hızlı ve bilimsel kararlar vermen lazım, kafandan hızlı hesaplar yapman lazım, hatan olmayacak vb. vb. tüm bunların sonunda alınan para tatmin edici değil de ÖĞRETMENLERE NİYE SATAŞIYORSUNUZ?

commenter
Misafir | Yorum No: 11532 - Ocak,2012

uzman doktorum. kredi borçlarım yüzünden tek mal varlığım olan arabamı satıyorum bu ay. 38 yaşındayım. lise birincisi idim. hacettepe ingilizce tıp fakültesini kazandım henüz 17 yaşındayken, 7 yıl tıp hazırlık dahil. sonra 1 yıl evden hiç çıkmadan tusa çalıştım. okulda sabahlara kadar nöbette ağladığım günleri biliyorum. 5 yıl ihtisas yaptım. 2 yıl mecburi hizmet, 1 yıl askerlik son 4 yıldır uzman hekimim sadece 3000 tl ve bazen 500tl üzerine döner sermaye ile son 2 yılımı geçirdim. hiç bir maddi varlığım yok ama geçen yıl devlet bursuyla cambridge üniv. 2 ay kaldım. daha da borçlandım. evliliğim bile tehlikede çünkü eşim ben seninle doktor olduğun için evlenmiştim dedi. hayal kırıklığına uğramış? bu sene öss ye hazırlanıyorum tekrar. zararın neresinden dönülse kardır.

commenter
Misafir | Yorum No: 11496 - Ocak,2012

ben de pratisyen hekimim bu ay (aralık 2011) aldığım maaş 2256 lira(sabit döner ile birlikte) artı ek olarak 236 lira performansa dayalı ödeme aldım . Aslında sorun para değil onca emek onca çaba bu kadar saygısızlığı hak etmiyor 6 yıl üniversitede bütün arkdaşlarım gezerken ben hep ders çalıştım, mezun oldum tus için günde 13-14 saat ders çalıştım artı mecburi hizmet ondan sonra uzmanlıktan sonra tekrar mecburi hizmet bütün bunların sonunda nereye atanacagın bile belli değil. Hala bütün arkadaşlarım gezerken ben ders çalışıyorum millet evinde sıcacık uyurken ben nöbet tutuyorum. Kimse yanlış anlamasınbundan gocunmuyorum ben işimi çok seviyorum ama bütün hayatımdan vazgeçtiklerime ve giden gençliğime karşılık maddi olarak da biraz rahat yaşamanın hakkım olduğunu düşünüyorum. Ama tüm bunları yakınında doktor olmayan anlayamaz karşlaştırdıkları şeyler çok komik grçekten. Kimse çocuğum ve ailemle geçiremeiğim zamanı parayla telafi edemez kusura bakmayın.

commenter
Misafir | Yorum No: 11495 - Ocak,2012

Bir gün de doktorları kıskanmayanla karşılaşayım, alnından öpücem arkadaş. O kadar komplekse giriyorsunuz ki, az maaş alalım, köpek gibi çalışalım hoşunuza gidiyor, keyif alıyorsunuz. Ama bizde suç hiçbirimiz sizin karşınızda sağlam duramıyoruz, ağlıyoruz da ağlıyoruz, sizde zevkten dört köşe. Doktorum…Hayatımdan çok memnunum, aldığım para güzel hayat yaşamama yetiyor. Bana sormadan hiçbir şeyden emin olamıyorsunuz, internetten 1000 siteye bakın yinede bana sormayınca rahatlayamıyorsunuz. Çünkü doğru bilgi bende. Doktorum ve mutluyum arkadaş, çatlayın da patlayın..

commenter
Misafir | Yorum No: 11401 - Ocak,2012

Bunlar benim yanımda sadece acilde 1 saat dursunlar ben onlara maaşımın yarısını vercem

commenter
Misafir | Yorum No: 11219 - Aralık,2011

bu ortamda doktorları bilip bilmeden yargılayan insanları getirin bi nöbet tutsunlar hatta tutmayıp o ortamda bulunsunlar acaba ne kadar dayanabilirler.ben de doktorum ve hala 30 yaşında sınavlarla ,mecburi hizmetle uğraşıyorum.hala bi hayat düzenim yok.okuyalım memlekete hizmet edelim dedik diye bu kadar da insanın üzerine gelinmezki.inanın mesleğimden soğudum.en çok da yine bizim insanlarımızın hal ve hareketleri,saygısızlığı yüzünden.bu memlekette hangi memur var 36 saat nöbet tutan ya da mesaisi 5 dakika geçip de işyerinde bekleyen hizmet etmek için.tamam bütün bunları bilerek yazdık bu bölümü ama insanlık önceden böyle değildi.saygı vardı.ha şunu da söyleyeyim ben pediatristim.önce pratisyinliğin mecburu izmeti,sonra uzmanlığın sonra da yan dal uzmanlığının bunu biliyomusunuz acaba yap yap mecburi hizmette bitmiyor ömründen yıllar geçiyor yaşın ilerliyorr sonuç bu kadar maaş,saygısızlık ve nankörlük..

commenter
Misafir | Yorum No: 11082 - Aralık,2011

Hekimlik ve hatta sağlık hizmeri fedakarlıktır. Boş boş konuşmaya benzemez… Öğretmenmiş, yerim sizin öğretmenliğinizi… Dünyanın hiçbir yerinde bu denli ücret dengesizliği yok. Hekime ödenen ücret dünyada (diğer meslek gruplarına ödenenlerle mukayese edilirse), Türkiye standartlarının çok çok üzerindedir. Karın tokluğuna çalışıyor hekimler kusura bakmayın ama… Siz kocanızın yada karınızın koynunda sıcacık yatarken sağlık personeli szilerden biriin hayatını kurtarmak için canla başla mücadele ediyor.Yazık be, inşallah bir gün doktorluk olursunuz….

commenter
Misafir | Yorum No: 11053 - Aralık,2011

doktorlara cok haksızlık yapılıyor

commenter
Misafir | Yorum No: 10975 - Aralık,2011

TARTIŞMASIZ BİR ŞEKİLDE BU ÜLKEDE DOKTOR AÇIĞI VARDIR BU İNSANLAR 6 YIL OKUL ARDINDAN BİR O KADARDA UZMANLIK İÇİN UĞRAŞMAKTA UNİVERSİTE ŞENLİKLERİNDE DİĞER ÖĞRENCİLER EĞLENİRKEN, KAFELERDE KAHKAHALAR ATARKEN BU İNSANLAR GUNLERCE EVE KAPANIP İNSAN VÜCUDUNUN DAYANABİLECEĞİ EN ÜST LİMİTLERE KADAR KENDİLERİNİ ZORLAYIP DERS ÇALIŞMAKTADIRLAR. EĞER BU İNSANLARA HAKKINI VERMEZSEN ONLARI DOKTOR OLMAYA TEŞVİK ETMESSEN KİMSE BU MESLEĞİ SEÇMEZ. BURDA İLERİ GERİ KONUŞAN CAHİL KARDEŞLERİM BİR GUN OLURDA SAĞLIGINIZ BOZULURDA AMAN KURTAR BENİ DOKTOR DERSENİZ HATIRLAYIN BU DÜŞÜNCELERİNİZİ OLURMU? ŞİMDİ DAĞILIN.

commenter
Misafir | Yorum No: 10920 - Aralık,2011

Çok merak ediyorum. acaba bu kadar şey yazdınız birbirinize hakaret ettiniz ,çözdünüz mü olayı.bu saygısızlıktan başka bişey değil. burada yazıları eğer doğruysa doktorda , öğretmende,vs. meslekten insanlarda yazdı. demekki bu insanlar tam olarak yetiştirilememiş. En basiti her meslek kutsaldır. her mesleği icra eden kişilere bu toplumun ihtiyacı vardır. yoksa hayattaki ihtiyaçlarımızı nasıl gideririz. Okumuşunuz, meslek sahibi olmuşunuz bunu öğrenememişiniz.İnsanların temel ihtiyacı gıdadır, sudur. bunları üreten evlere taşıyan kişilere öncelikle ihtiyacımız vardır. bunları düzgün yapabilmesi için eğitilmesi gerekir.Hastalık kötü şeydir. doktorsuz doğru ilacı alamayız. doktora ihtiyaç vardır. doktorun bunu doğru yapabilmesi için eğitilmesi gerekir. toplumdaki her meslek işini doğru yapması için eğitilir. Öğretmensiz ne aşçı ,ne doktor, ne avukat ,ne mühendis ne de başka bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Ama onlar 1700 lik maaşlarına değil, ellerine bırakılan öğrencilere bakarlar.Her meslek kutsaldır. en az öğretmenlik kadar…

commenter
Misafir | Yorum No: 10857 - Aralık,2011

Aşçı kardeş. Hekimlik mesleği yemek pişirmeye benzemez. Tuz fazla geldi patates atayım, et sert oldu şeker katayım, olmadı bir de tatlı yapayım değildir, Hekimlik. Bu gün kalifiye bir aşçının da ne kadar maaş ldığını biliyoruz. Neden kendi aldığından bahsetmiyorsunda gözünü doktorun aldığına dikmişsin. Sen işine bak. 15-16 saat çalışıyorsun ve hiç alakan olmayan sitelere bu tip yazılar yazabiliyorsun. Seni alkışlıyorum. Pes vallahiiiiii

commenter
Misafir | Yorum No: 10808 - Aralık,2011

ÖĞRETMENLERE TAŞ ATIYORSUNUZ AMA YATARAK OKUMUŞLAR FALAN DİYE O ZAMAN SENDE YATSAYDINDA ÖĞRETMEN OLSAYDIN.DOKTOR OLDUYSAN KENDİ İSTEĞİNLE OLDUN BENCE ÖĞRETMENE LAF ATANA KADAR GİT BAŞKA İLGİLİ YERLERE SALDIR.SİZİNDE İÖÇİNİZDE NE HAİN DOKTORLAR VAR PARA HIRSIYLA GÖZLERİ FIRLAMIŞ

commenter
Misafir | Yorum No: 10771 - Aralık,2011

babam doktor 2076tl devlet verdi 1400 tl döner20 yıllık pediyatrist

commenter
Misafir | Yorum No: 10675 - Aralık,2011

arkadaşlar en zor en stresli en yoğun iş temposuna ait meslek hangisi biliyormusunuz aşçılık inanmıyorsanız araştırın günde abartısız 15-16 saat çalışıyoruz haftalık izin bazen yıllık izin yok v.s v.s say say bitmez ama en çok istediğim meslek doktor estetik cerrah olmaktı olmadı aslında öss puanıyla alınmamalı bu okullara seven insan bu işi yapmalı gerçekten seven başka çeşit bir sınavla alınmalı doktor parası için yapanlar belli geçim için para lazım elbet ama bukadar uçuk olmamalı bu arada doktorların maaşı harbiden çook bugün asgari ücretle ev geçindirenler var ülkemizde şimdi içlerinizden bazı (doktorlar) onca yıl okuduk hep ders çalıştık işte hastalarla uğraşıyoruz vs vs vs bugun kırgızistanda ve bi cok ülkede bir doktorun maaşı ne kadar tahmin edin 300 dolar evet yanlış duymadınız araştırın o halde bu işte bir hata var onlar sizin gibi okumuyor sizin aldıgınız eğitimi almıyorlar mıgeçtiğiniz yoldan geçmiyorlarmı sizden daha farklı ders mi görüyorlar mesela 2 yılda mı mezun oluyorlar yorum sizin

commenter
Misafir | Yorum No: 10607 - Aralık,2011

ben lise mezunuyum emek veripte okuyan her insana saygı duyarım bu ülkede hakkı yenilen binlerce insan var ki asıl tartışılması gereken de bu değil mi sizce yok doktorun maaşımış yok öğretmenin maaşımış mış ta mış mış benim gibi 600 tl ile maaş ile çalışında göreyim sizi ben bunada şükrediyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 10515 - Aralık,2011

doktorum 3000 tl maaş alıyom.

commenter
Misafir | Yorum No: 10422 - Aralık,2011

2012 Doktor Maaşları, 2012 Doktor Maaşı Zamları
hekimlik özveri isteyen bir meslektir..okurkende ,çalışırkende öyle..çalışır paranızı kazanırsınız,toplumdanda saygı görürsünüz..eğer para vemezseniz yada saygı duymazsanız veteriner hekimlerin hatası gibi muamele görürsünüz..kimsede kusura bakmasın

commenter
Misafir | Yorum No: 10184 - Aralık,2011

devlet her yeri özelleştirmel
i. özel sektörde 500 de alan var 50 000 de. doktoru öğretmeni memuru görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu.

commenter
Misafir | Yorum No: 10079 - Aralık,2011

Selam güzel ülkemin güzel insanları
Görüyorum ki para, hırs, ihtiraz, ego vs vs hepsi burada. Önemli olan insanca yaşamak. Hiç bir meslek gereksiz değildir. Bu gün doktorları yetiştirenlerde öğretmenlerdir. Hasta olan veya yaralanan öğretmenleride tedavi eden doktorlardır. Her işin tabiki zorluğu vardır. İşin mahiyetine göre değişir. Takdiri kim verir tarafsız insanlar verir. Vicdan verir. Yerin 50 metre altında çalışan bir maden işçisinin taşıdığı risk ve çalışma şartları ile yer üstünde çalışan başka bir kazma kürek işçisinin riski ve çalışma şartları aynı olamaz. Bu tip tartışmalar meslek grupları arasında, insanlar arasında çatışma yaratır. Sonuç git mgide kötüleşir. Doktorların muayenelerinin kapatılması iyi olmuş, olmamış onu bilemem. ama şunu biliyorum ki muayenehane hekimliği ek zaman yaratılarak yapılan bir iştir. Bunu suistimal eden hekimler olmamışmıdır. Tabiki olmuştur. Genellemek doğru olmaz. Bu gün bir çok öğretmen arkadaşımın özel olarak evinde veya gittiği yerlerde ders verdiğini çoğumuz biliyoruz. Yasal mı? Hayır değil. Bütün öğretmenleri suçlamak doğrumu? Öğretimin aciliyeti olmaz. Sağlığın aciliyeti vardır. Bu gün sizin velisi olduğunuz öğrenciniz sınıfta kalsa kimse gidip öğretmene saldırmaz. Kalp krizi geçirmiş bir hasta hele de genç ise müdahale esnasında masada kalsa veya ameliyatta verdiğiniz anestezi allerji yapıp hastanın ölümüne neden olsa kıyamet kopar. Katil olarak nitelendirilirsiniz neredeyse . Olmadık hakaretler, vahşice saldırılara maruz kalırsınız. Her mesleğin zorlukları farklı farklıdır.
Son olarak şunu söylemek istiyorum. Ben bir doktorum. 1/4. derece ve daha fazlası var bende. Maaşım 1780 TL. aldığım döner sermaye ayına göre değişken olup 350-500 arası. bazen 194 TL(Kasım 2011)sabit ödememde 640 civarı olsa gerek. Yani her ay 30 gün tam çalışırsam, izin falan kullanmazsam benim elime ortalama2800-3000 TL gibi bir para geçiyor. İzin kullandığımda bu paradan 400-500 TL düşün. İnanamayan arkadaşlar varsa mail adresini yazarsa bordro örneklerini yollayabilirim. Yani yukarıda yazılı ücretler bana göre martaval. Belki alan yandaşlar vardır. Doğrudur. Ama yandaşlarrrrrrrrrrrrrrrrrr. Böyle devam ederse yakında mesleği bırakacağım. Almak isteyen varsa haber etsin. Hava parası almadan veririm. Hepinizi öpüyorum saygılarımla

commenter
Misafir | Yorum No: 9889 - Aralık,2011

Allah doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin.Ama burdaki ‘bazı’ doktorların insanları küçümser tavırlarıda hoşuma gitmedi.5 sene önce ayağımdan ameliyat oldum ve şuan ayağım çok iyi.Doktorumdan binlerce kez razı olsun.Onun bana yaptığı iyiliği kimse yapamaz anam babam dahi yapamaz.istesede yapamaz çünkü bbu iyilik yılların eğitimi,birikimi ve yeteneğin birleşimi.diyeceğim o ki bir doktor kolay yetişmiyor.Çok zor koşullarda çalışıyorlar ve bence rahat bir hayat sürecek ücret almalılar.

commenter
Misafir | Yorum No: 9804 - Aralık,2011

ülkemin okumuş insanları birbirine girmiş para yüzünden, sanki alacakları ücretlere birbirleri paha biçiyormuş gibi,okudukça utandım çoğundan gereksiz EGO tatminleri, aşağılamalar,kötü temenniler…Hiçbir meslek kıytırık değildir ne yüzde birlik kesimdeki zeki doktorlar, ne onları yetiştiren öğretmenler, nede yerin altında kapkara yüzleriyle ekmeğini taştan çıkaranlar,askerler,hemşireler,çöpcüler,polisler…Keşke herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla alsa…

commenter
Misafir | Yorum No: 9686 - Aralık,2011

ögretmen 4 yıl okuyormuş doktor 6 yıl ..yılara göremi konuşuyoruz..bir kere ben doktorum..benim girdigim fakültenin puanı kac ögretmeninki kac..1 2 degil 50 soruyu yanlış yapsaydım..sınavım kötü gecseydi ögretmen olacak puanım oluyordu..dersler..anatomi farma preklinik ve kilinik dersler bunklar nerde basit basit matematik türkce din ilkokul ögretmenligi dersleri nerde..sonratus nerde dünyanın en zor sınavıdır kimilerine göre kıytırk genel kültür kpss nere..ögretn nerde doktor nerde..11 yıl okuyor çile cekiyor ameliyatlar yapıp hayatlar kurtarıyorsun kıytırk ögretmen hemşire saglık memuru koskaca doktorlar kendini karşılaştırma cahilligi haddisligini gösterebiliyorlar..kapıcımız olacak adamlara bak.hele..lanet olsun sizin beyinsizliginizede ülkenizin saglık sisteminede..doktorlar yoplumun yüzde birlik zeki kesiminden oluşuyor..

commenter
Misafir | Yorum No: 9672 - Aralık,2011

ne yazık ki öyle bir duruma geldi ki ülke artık insanların emeğine bakmıyor.her meslek belirli bbir zorluk taşıyor. insanımız gereksiz tartışmalara giriyorlar.Yukarda sayın kardeşim yazmış beter olun diye insan da hiç utanma duygusu yok mu dur ki bu kadar basitleşebiliyor.bende de şu an tıp öğn. mutluyum bu mesleği seçtiğime…Umarım bir gün bu tür düşünen insanlar gerçeği ameliyat masasında öğrenmezler.Sağlık olmadıktan sonra geri yalan.

commenter
Misafir | Yorum No: 9504 - Aralık,2011

hayatında 1 dk bile uyumadan,36 saat kitap okuyan,4 gün aralıksız nöbet tutan olmuşmudur? bu doktor arkadaşlar için tuhaf bir durum değil..olağan bir durum..kusura bakmayın ukalalık yapıcam biraz..ben bir psikiyatri uzmanıyım; bizim akıl seviyemize ulaşmanız için 10 tane hayat yaşamanız lazım..
daha fazla nankörlük yapmayın bu mesleğe..

commenter
Misafir | Yorum No: 9449 - Aralık,2011

misafir sen çok siteye giryorsun nasıl vakit buluyorsun

hahahaa :D

doktorunda ögretmeninde yemişim hepsini arkadas para programcılıkta hahaha =))

commenter
Misafir | Yorum No: 9377 - Aralık,2011

Disarda 6 yil okuyan yuksek muhendis! Uzman doktor 6 yil degil 10-12 yil okuyor (6 yil lisans, 4-6 yil uzmanlik). Bu arada benim arkadas disarda 4 yillik universite bitirdi Turkiyede TUBITAK’da 4500 aliyor. Daha cok alan da var. Iyi universiteleri bitirmis bir cok muhendis cok iyi kazaniyor. Birde bu senin isin degil usteliyorsun. Ise gore maas olmasi lazim. Tamam anladik maas olayi biraz ekonomik duzen olayi. Mesela ben Dunyanin sayili universitelerin birinde okudum ve bilim adami olmak istemistim. Ama bir baktim isler icerden gorundugu gibi degil. Haftanin 7 gunu sabahtan gecelere kadar calisiyorsun (burasi guzel, zaten isimiz) ama ondan sonra sana layik gordukleri hayat is guvenligi olmayan, kendine bile zor bakabilecegin bir maas ve cogu zaman baskasinin ne istedigi uzerinde calisman. Neyse, ben biraktim oralari ve su an yenibastan Turkiyenin en iyi Tip fakultelerinin birinde okuyorum ve sunu soyleyeyim. Ben mezun olunca bu fiyatlara calismam. Insan biyolojisini, tibbi ilimleri vesaire cok seviyorum ve derslerim de su an cok iyi gidiyor. Isimi severek yapacagim ama yine kimse kusura bakmasin ama oyle herkese bedava bakamam. Benim de kendime gore bir hayat kurmam lazim, benim de yapmak istedigim projeler ve hobiler gibi bir cok sey var ve maalesef bunlar para ile oluyor.

commenter
Misafir | Yorum No: 9354 - Aralık,2011

ben borsada trader ım ve ayda kasmadan 8000 kazanıyorum, ne baba parası ne kasıntılık. sadece arkadasların dedıgı gıbı bılgı ve yetenek :)

commenter
Misafir | Yorum No: 9247 - Aralık,2011

doktorum ve hiçbirşekilde çocuğumun tıp okumasını istemiyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 9221 - Aralık,2011

misafir sen çok siteye giryorsun nasıl vakit buluyorsun

commenter
Misafir | Yorum No: 9189 - Aralık,2011

bir futbolcu, basketbolcu trilyonlar alır kimsenin sesi çıkmaz.halbuki memlekete bi faydaları da yok çıkıp 90 dk oynuyorlar millete göz zevki veriyorlar.millet te bi küfür ediyor deşarj oluyor rahatlıyor…iş, hayatını gençliğini kitap başında dershane sıralarında nöbetlerde geçiren ömrünün yarısı geçtiğinde eli yeni yeni para gören bir doktora geldi mi.sanki ne yapıyorsunuz aldığınız para çok bile vs..gibi şeyler söylüyorsunuz…biraz saygılı olun doktorlar kolay yetişmiyor.insanların bu düşüncelerini gördükçe doktorluktan soğudum.sizin için değmez…

commenter
Misafir | Yorum No: 9159 - Aralık,2011

bu doktorlara laf eden insanların hepsi zamanında deneyip de tıp fakültesini kazanamamış insanlardır. eeee kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. biz bu ülkedeki tartışmasız en zor mesleği yapıyoruz bu doktor olmayan anlamaz anlayamaz ve aldığımız ücret emeğimizin kesinlikle karşılığı değil bu ülkede öğretmen olmuş birisi gençliğini yaşamıştır yatarak okulunu kazanmış bitirmiş o zor dedikleri kpss yi kolayca kazanır bu kpss ye zor diyen şahıslar bizim komiteleri ve tusu görsünler :D siz bir kpss ye 1 sene hatta 2 3 ay çalıştınız biz doktor olabilmek için en az 8 sene günde 16 17 saat aralıksız çalıştık emek verdik gençliğimiz gitti bizim ! bunun hesabını kim verecek ? şimdi söyleyin bir öğretmen 2000 tl alıyorsa biz en az 6000 7000 tl yi hak etmiyor muyuz ? sizin sağlığınızı koruyabilmek için gençliğimizi verdik biz!

commenter
Misafir | Yorum No: 9072 - Aralık,2011

bence doktor olan arkadaş haklı

commenter
Misafir | Yorum No: 9050 - Aralık,2011

doktorlar en son kıskanılacak değerli insanlardır . kıyas yaparken ki kıyaslanamaz yeteneğiniz varsa düşünmelisiniz.

commenter
Misafir | Yorum No: 9015 - Aralık,2011

Doktorluğu ”neyin var” diye algılayan yorumcu Diyor ki: doktorlar ne yapıyorlar. hastaya neyin var deyip 1-2 antibiyotik yazıyorlar. Arkadaşaımız herhalde robot olacak ki, ameliyatın ne olduğun u, yoğun bakımın ne olduğunu, bir cerrahin gecenin 3ünde kurşunlanan veya trafik kazası geçiren bir hastanın ameliyatına girdiğini bilmiyor. Nasılsa o hastalanınca robot olduğu için sanayi ye servise gidiyor. Orada vidalarını sıktırıyor. Ben bir cerrahım ve hastanın yaşaması için insan yarıyorum insan. Arabana kasko yaptırırsın milyarlar verirsin, arabaqnın benzinine bi okadar para dökersin. sıra sağlığa geldimi doktorlar çok kazanıyorlar. Senin değerin arabadan daha mı düşük ki doktorların aldığı parayı çok görüyorsun. Sen hiç eve gitmeden 2 gün bir gece hastanede kaldın mı? Acil serviste nöbetçi olmadığın halde branşın icabı akşamdan-sabaha kadar uyumadan 20-30 hasta bakıp üzerine 2-3 ameliyata girdin mi. Bunları biz yapıyoruz. ve sen hala doktorlar bi şey yapmıyor diyorsan seni Allah’a havale ediyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 8981 - Aralık,2011

umarım beter olun diyen şahıs bir gün o doktorlara öyle muhtaç olur ki önlerinde diz çöker.Allah büyük.Sizi ONA HAVALE EDİYORUM

commenter
Misafir | Yorum No: 8951 - Aralık,2011

beter olun

commenter
Misafir | Yorum No: 8922 - Aralık,2011

Ben bir öğretmen larak diyorum ki hatta bir okul müdürü olarak, her mesleğin kendine göre zorluğu da vardır iyi yönleri de neticede hepimizde emekçi insanlarız. Meslekleri karşılaştırmanın ya da mukayese etmenin faydası yoktur. Evladını seven hiçbir doktor çocuğunun zor çalışma şartlarında sonra dr olmasını isteme yine evladını seven hiçbir baba yine atanma kaygısı, stresi, doğu görevi gibi sebeplerle çocuğunun öğretmen olmasını istemez.Herkes kendi ilacını kendi yazamıyacağı gibi kendi çococuğunu da kendi okutamaz. Kısaca meslekler ihtiyaçlardan doğar ve devamlılığını sağlar. Sorun ego tatminidir. Hiçbir meslek de insana üstünlük tanımaz. Çünkü hangi koltuğa oturursanız oturun paket sizinkidir.:)

commenter
Misafir | Yorum No: 8794 - Aralık,2011

asistan doktorum….
maaş:1520
sabit ödeme:640
döner sermaye:350

bir de eğer ayın 8-10 günü nöbet tutup ertesi gün çalışırsanız da yani 130 saat ek mesai yaparsanız (haftalık çalışma saatinin 40 saat olduğunu düşünürsek 3 haftaya denk gelir) 740 lira da nöbet parası

bizler sanıldığı gibi milyarlar içinde yüzmüyoruz..kredi ve kredi kartlarının borç batakları içinde boğuluyoruz

commenter
Misafir | Yorum No: 8491 - Aralık,2011

Bence gerçiği herkesin bilmesi gerek.ortada söylendiği gibi hiç kimse maaş almıyor.emeğın karşılığı ve riski ne ise o verilmeli.doktora verilen net maaş en az 6000 olmalı.ondan sonra ek ödemeler ilave edilmeli.Öğretmenlerimizde isterse 10000 alsın yatsı dolansın hiçte bizi ilgilrndirmiyor

commenter
Misafir | Yorum No: 8462 - Aralık,2011

Bu konu üzerinde doktor öğretmen tartışmasına girmek son derece yersiz çünkü kıyaslanmayacak derecede farklı mesleklerden bahsediyoruz esas olan her meslek grubunun hak ettiği biçimde ekonomik haklara sahip olması. Merak edenler için belirtmek isterim bazılarımızın hayal bile edemeyeceği derecede üstün eğitim geçmişi olan arkadaşlarımız şu anda haritada yerini bile gösteremeyeceğiniz, ulaşımın zaman zaman mümkün olmadığı sağlık ocağından bozma adı hastane olan yerlerde eşini çocuğunu geride bırakıp hizmet veriyor ve emin olun asla o bahsettiğiniz, gözlerinizde dolar işaretleri uçurtan maaşları almıyorlar. Söylemeden geçemem bu meslekte öyle anlar vardır ki yaşadıklarınız hiçbir maddi değere tahvil edilemez. Ellerinde küçük bir çocuğun son nefesini verişine, parçalanmış vücutlara, bakmaya dayanamayacağınız yaralara şahitlik eder o hakaret ettiğiniz doktorlar.Ricam hayatında böyle bir anı tecrübe etmemiş kardeşlerim doktorluk mesleğine değer biçmeye çalışmasın çünkü çok eksik kalırlar, eksik kaldıkları onca yıl, sınav ve binlerce bilginin o anların yanında sözü bile edilmez! Saygılarımla..

commenter
Misafir | Yorum No: 8214 - Aralık,2011

Doktorlar neden öğretmelerle kıyaslıyor kendini. Dışarıda 6 sene okumuş hangi yüksek mühendis bu gün 6000 lira maaş alıyor. Sanki dünyada en stresli işi siz yapıyorsunuz. günde 400 hasta bakıyoruz diye dert yananlar, senin de işin bu. Bende haftanın 6 günü günde neredeyse 12 saat çalışıyorum. Hiç dert yanmayın, ülke şartlarına göre çok bile alıyorsunuz.

commenter
Misafir | Yorum No: 8071 - Aralık,2011

Ben öğretmenim ve aldığım ücretten memnunum.Doktorlar kolay yetişmiyor ve hak ettikleri ücretlerini ve saygıyı görmüyorlar.Kardeşim uzman doktor ne şartlarda çalıştıklarını gayet iyiy biliyorum .Allah yardımcınız olsun.

commenter
Misafir | Yorum No: 8049 - Aralık,2011

bu rakamlar yalan kimse bu paraları görmüyor… hepsi tavan ücretler…

aryıca hekimler hakkında atıp tutanlar… o basit sandığınız antibiyotik bile sizin durumunuza göre değişir…siz cüzdanınızı emanet etmeyeceğiniz, aldığı parayı çok görüp hakaret ettiğiniz doktorlara muhtaçsınız bunu unutmayın… şimdi sağlığınız yerindeki konuşuyorsunuz.. ama beyninize bi felç indiğinde tekrar yürümeyi konuşmayı o kadar arzuladığınızda size tek yardım edecek olan önce Allah sonra doktordur… sizin hayatınız bu kadar ucuz mu peki.. siz sadece bencilsiniz, dünyada tek hasta kendiniz sanıyorsunuz, günde 400 hasta bakılan ve sürekli acil hayati tehlikesi olan insanlarla uğraşmak kolay mı sanıyorsunuz.. hiç oturmadan dinlenmeden su içmeye vakit bulamadan çalışmak kolay mı… herkesi aynı ilgi ile dinlemek muayene etmek kolay mı size göre kolaydır elbet.. nerden bileceksiniz ki.. tek gördüğünüz doktorlar dizisidir.. nankörler

commenter
Misafir | Yorum No: 7855 - Kasım,2011

beter olun…

commenter
Misafir | Yorum No: 7854 - Kasım,2011

Çoğunlukla hekimler bu ücreti almamaktadır.Burda yanıltılmaya çalışılıyor.

commenter
Misafir | Yorum No: 7717 - Kasım,2011

7198 madem öyle neden doktora gidiyorsun.gitme sen de.kaç tane antibiyotik var ve hepsinin de etkisi farklı.bilmeyene sallamak kolay gelir.kulaktan dolma bilgilerle yaşadığımız için sağlık sistemi bu halde…

commenter
Misafir | Yorum No: 7582 - Kasım,2011

her işin kendine göre zorlukları olmakla beraber doktorun hatısının telafısı zordur cünkü anlıktır her gün bircok insannın hayatı ile oynamayı kolay sanan arkadaslar varsa yakını rahatsız olunca müdahale etsinler sonrada doktor çok para alıyo mu düşünsünler bi manikür pedikür yapan koaför ameliyat yapan cerrahtan cok para alıyor buda reva mı

commenter
Misafir | Yorum No: 7475 - Kasım,2011

Öğretmenle doktoru karşılaştırıyorlar yaa, bi kere öğretmen 4 yıl hayatını yaşaya yaşaya fakültesini bitirir doktor 6 yıl stresle sürekli sınavlara çalışır anca pratisyen olur sonra bölümüne göre yine stresle 4-5-6 yılda uzman olur, doktorun nöbeti olur, kadın doğumcunun uykusu bölünür yılda sadece senelik iznini kullanabilir, öğretmene bayramda da tatildir yazın da tatildir ilkokul öğrt. ise yarım gün mesai yapar keyfine bakar lise öğrtm. ise haftaiçi 1 boşgünü vardır o gün de keyfine bakar özel ders verir para kaldırır, bakanlık gelir doktorun muayenehanesini kapattırır, tmam öğretmnlerimizin hepsine saygımız sonsuz ama bi doktorla bi öğretmeni aynı kefeye koymayın…

commenter
Misafir | Yorum No: 7244 - Kasım,2011

dostum doktor var doktorcuk var…bir ihtisas hastanesinde genel cerrah bir agabeyimiz var o adama 50 milyar aylık verseler azdır..helali hoş olsun..adam gibi doktor…hastasını ailesi gören doktor, işini en dogru yapan doktor alsın..ama odada oturup burnunu hastaya kıvırıp bir b*k sanan ******arla i**l*er var ya onlara da haram olsun..

commenter
Misafir | Yorum No: 7203 - Kasım,2011

yukarıda maaşını okuduğun doktolar 6 değil 11 yıl okumuştur, önce onu öğren. ayrıca üniversite yıllarımdan hatırlıyorum da pek çok öğtemen adayı tarlada gezer gibi bitirmişti fakülteyi.yarım gün mesaiye bence fazla bile alıyorsunuz.

commenter
Misafir | Yorum No: 7199 - Kasım,2011

:)

commenter
Misafir | Yorum No: 7198 - Kasım,2011

ögretmenide tarlada dolaşırken ögretmen yapmadılar…tamam 6 yıl okudunuz saygımız var..ama ögretmende 4 yıl okudu sonra kpss ye hazırlandı kimi 3 kimi 5 yıl…önemli olan işi sevmek…parasını önemsememek lazımm ki az da almıyolar doktorlar…ne iş yapıyolar ki hastaya neyin var diyo 1 antibiyorik bi soğukalgınlığı yazıy gönderiyo bu para çok bile size

commenter
Misafir | Yorum No: 7104 - Kasım,2011

SİZE DE YAZIK WALLA AMA İNŞ DOKTOR OLURUM :dd

commenter
Misafir | Yorum No: 7077 - Kasım,2011

keşke doktor olaydım da maaşım 1364 olaydı :D Önemli olan işini sevmek, sevmeden yapacaksan milyarlar alsanda bir anlamı olmaz_
Zaten ne sebepten olursa olsun; suratsız doktorlar milleti daha çok hasta ediyor. :p

commenter
Misafir | Yorum No: 6892 - Kasım,2011

daha ne mi istiyoruz saygı istiyoruz bir öğretmenin 1.700 tl maaş aldığı bir ülkede bir uzmana verdiği maaşa bak 6sene tıp ve 4 sene uzmanlık yap ama bir öğretmenle aynı maaşı al reva mı bu?? çocuğu olana en büyük bedduam evladının doktor olması olur…yaşayın da görün..

commenter
Misafir | Yorum No: 6891 - Kasım,2011

daha ne mi istiyoruz saygı istiyoruz..bir öğretmen net 1.700 tl maaş alırken dişhekimi olarak kamuda çalışıyorum 6.derece verdiği maaş 1.364 tl ..rezalet değilde nedir kaç sene oku birde muaynehaneni kapattırsınlar sana..kölemiyiz kardeşim ..yettiniz artık..iyice sömürdünüz ..hizmet bekleyedurun bizlerden sizler böyle ..kendi çocuğunuz varsa inşallah doktor olur da bizi anlarsınız o zaman..

commenter
Misafir | Yorum No: 6873 - Kasım,2011

Asistan hekim olarak çalışıyorum,fakat istisnai merkezler dışında bu maaşlar tüm doktorları yansıtmıyor………

commenter
Misafir | Yorum No: 6835 - Kasım,2011

hayırlı olsun daha ne istiyorlar

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.